HP dzieli się na dwa

HP dzieli się na dwa
Źródło zdjęć: © chip.pl

06.10.2014 15:53, aktual.: 06.10.2014 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma HP potwierdziła krążące od niedawna plotki na temat jej podziału na dwa osobne byty. Pierwszy z nich ma zająć się rynkiem konsumenckim, drugi zaś korporacjami.

Na skutek podziału, z HP mają powstać dwie, luźno powiązane ze sobą firmy. Pierwsza z nich, HP Enterprise, ma zajmować się oprogramowaniem, infrastrukturą i usługami dla korporacji. Druga z nich, która zachowa nazwę HP i logo, skupi się na drukarkach i urządzeniach konsumenckich, takich jak laptopy czy tablety.

HP spodziewa się, że transformacja ma zostać zakończona do trzeciego kwartału 2015 roku. Dyrektorem generalnym HP Enterprise ma zostać aktualna dyrektorka generalna HP, a więc Meg Whitman. Rządy w HP ma objąć Dion Weisler, a wiec obecny szef działu druku i urządzeń osobistych. Whitman ma również pełnić funkcję szefa zarządu HP.

HP jest zdania, że dzięki temu podziałowi obie firmy będą w stanie dynamiczniej się rozwijać. Jako przykład podaje szybsze wprowadzenie drukarek 3D do portfolio konsumenckich produktów. Na razie nie wiadomo jak ten podział wpłynie na umowy partnerskie z takimi firmami, jak Google (Chrome OS, Android) czy Microsoft (Windows).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Koniec epoki bezpiecznego USB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)