HP DeskJet 3070A - test urządzenia wielofunkcyjnego

HP DeskJet 3070A - test urządzenia wielofunkcyjnego
Źródło zdjęć: © chip.pl

18.10.2011 09:40, aktual.: 18.10.2011 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Proste i nieduże urządzenie dla domu i nie wymagającego użytkownika. Bezprzewodowe połączenie z funkcją ePrint to główne zalety tego niedrogiego sprzętu.

Funkcja ePrint pojawia się w drukarkach HP bardzo często i to w coraz tańszych modelach. HP Deskjet 3070. to niedroga wielofunkcyjna drukarka atramentowa, która także wydrukuje nasze dokumenty wysłane przez email lub bezprzewodowo przez WLAN. To naprawdę nieskomplikowany model z monochromatycznym ekranem. Proste sterowniki drukarki i skanera ograniczają nasze zapędy do zmian w ustawieniach. Możemy zmieniać tylko podstawowe parametry druku. Oprócz funkcji ePrint funkcjonalnym dodatkiem są zapisane w pamięci szablony, np. lista zakupów, papier w linie czy gry (sudoku, kółko i krzyżyk). Minusem jest mały podajnik i odbiornik papieru.

Obraz
© Czas wydruku zdjęcia bardzo dobry. Szybko i w dobrej jakości, nic więcej nie trzeba. (fot. chip.pl)

Jakość wydruku tekstowego i grafiki jest niezła. Tekst nie rozmywa się po kartce, kolory są żywe, a cienkie linie dobrze widoczne. Nawet zdjęcia wyglądają całkiem dobrze. Tu także nie możemy narzekać na dobrze oddane kolory, szarości czy barwę skóry. Minimalny raster nie przeszkadza nawet na jednolitych powierzchniach. Oczywiście wydruk bez marginesów nie sprawia większych trudności. Pod warunkiem że w sterowniku odnajdziemy odpowiednią opcję w części ustawień zaawansowanych.

Obraz
© Szybkość skanera dość przeciętna, mogłoby być nieco lepiej. (fot. chip.pl)

Kopiowanie jest dość szybkie, chyba że kopiujemy zdjęcie. Jakość kopii graficznej jak i tekstowej jest bardzo dobra. Zdjęcie wypada nieco słabiej. Kolory nieco bledną i zmieniają odcień, pojawia się na duplikacie nieznaczny szum. Jakość skanera może nie pretenduje do miejsc medalowych, ale jest wystarczająca do domowo-biurowych zastosowań. Rozdzielczość optyczna 1200×120. dpi także jest zadowalająca.

Obraz
© Bardzo dobry wynik, tu ani do prędkości ani do jakości nie można mieć zastrzeżeń. (fot. chip.pl)

Koszty eksploatacji są całkiem dobre jak na rozsądną cenę za drukarkę. Wydrukowanie strony tekstowej przy użyciu tuszy zwiększonej wydajności to wydatek wraz z ceną papieru ok. 1. gr. To bardzo dobry wynik. Podobnie koszty druku grafiki i zdjęć są niewysokie jak na porównywalne modele.

Raczej nie jest to sprzęt dla wymagających odbiorców. Można go polecić domowym użytkownikom.

Robert Dutkiewicz

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Eee PC z Meego za jedyne 639zł"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)