HONOR 20 – premierowy smartfon, który podnosi poprzeczkę w  mobilnej fotografii

HONOR 20 – premierowy smartfon, który podnosi poprzeczkę w  mobilnej fotografii
Źródło zdjęć: © honor

01.07.2019 16:28

W ciągu ostatniej dekady producenci smartfonów z powodzeniem wprowadzali na rynek rozwiązania, które zrewolucjonizowały jakość zdjęć. Innowacyjne smartfony coraz częściej stają się narzędziami codziennej pracy i są używane zarówno przez pasjonatów fotografii jak i profesjonalistów.

Premierowy HONOR 20 doskonale wpasowuje się w ten trend dzięki zastosowaniu nowej technologii – poczwórnego aparatu wspieranego przez sztuczną inteligencję. Teraz dla konsumentów w Polsce jest też dostępny w świetnej promocji „Leć robić zdjęcia”.

Mimo, że użytkownicy lustrzanek twierdzą, że dzięki wymiennym obiektywom mogą tworzyć różnorodne obrazy, to nie mogą zaprzeczyć, że często ich zestaw bywa ciężki i nieporęczny. HONOR 20 rozwiązuje ten problem - możemy zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie. Pozwala robić zdjęcia doskonałej jakości w odmiennych sceneriach (zaczynając od panoram, przez zdjęcia makro, portretowe, modowe, aż po ujęcia nocne) oraz w trudnych warunkach. Aparat wyposażony w dedykowane do różnych rodzajów ujęć obiektywy pozwala tworzyć wspaniałe obrazy, bez konieczności noszenia dużych i ciężkich soczewek.

Precyzja dzięki Sony IMX586 48 MPix

W poczwórnym aparacie HONOR 20 główną rolę odgrywa matryca Sony IMX586 o rozdzielczości 48 MPix, która umożliwia smartfonowi na bardzo precyzyjne odwzorowanie detali. Aparat jest wspierany sztuczną inteligencją, co wpływa na szybkość przetwarzania obrazu. HONOR 20 jest także wyposażony w tryb Ultra Clarity, który pozwala na wykonywanie kilku zdjęć jednocześnie. Dzięki procesorowi Kirin 980, który został wykonany w technologii 7 nm oraz dodatkowym jednostkom odpowiedzialnym za sztuczną inteligencję: Dual-NPU oraz Dual-ISP, ujęcia są ze sobą zestawiane tworząc jeden obraz.

Obraz
© honor

Często zakłada się, że aparat o większej liczbie pikseli ma mniejszą czułość na światło. Czujnik HONOR 20 Sony IMX586 wykorzystuje pikselową strukturę o rozdzielczości 2 x 2 piksele, co zwiększa jego światłoczułość do 1,6 μm piksela. Dla porównania większość flagowych smartfonów na rynku ma tylko 1,2 μm piksela. Jest to podejście bezkompromisowe w odniesieniu do liczby (reprodukcji szczegółów) i rozmiaru pikseli (czułości na światło), osiągnięte dzięki nowatorskiemu oprogramowaniu w HONOR 20.

Obraz
© honor

Super Wide Angle – przejrzystość w skali makro

Aparat HONOR 20 z funkcją Super Wide Angle zapewnia szerszy kąt widzenia, co pozwala rejestrować lepsze i szersze kadry. Z kolei kontrast pomiędzy szerokim polem widzenia, a głębokością obrazu tworzy spektakularny trójwymiarowy efekt. Zniekształcenia są odpowiednio skalibrowane, szczególnie w pobliżu krawędzi i rogów kadru, rozwiązując powszechny problem niektórych kamer szerokokątnych. Co więcej, obiektyw Super Wide Angle jest również wyposażony w tryb nocny, który w pełni wykorzystuje zaawansowane przetwarzanie obrazu, aby zapewnić doskonałą jakość i wyraźniejsze ujęcia w słabym świetle.

Obraz
© honor

Wyraźne zdjęcia z odległości nawet 4 cm

W niektórych konkurencyjnych modelach z opcji makro można korzystać, ale dopiero w odległości ok. 8 cm od obiektu. Użytkownicy HONOR 20 mogą zrobić zdjęcie obiektu znajdującego się zaledwie 4 cm od obiektywu! Dzięki temu mogą dostrzec na ekranie szczegóły, które nie są zauważalne gołym okiem: skomplikowane wzory na skrzydłach owadów czy krople rosy na kwiatach.

Obraz
© honor

Nowy wymiar fotografii nocnej

Aparaty w smartfonach muszą spełniać pełen szereg wymagań, aby sprostać standardom profesjonalnej kamery: z jednej strony być w pełni mobilne, z drugiej zaś posiadać oprogramowanie pozwalające na fotografowanie przy słabym oświetleniu. Ten problem w modelu HONOR 20 rozwiązuje tryb stabilizacji obrazu AIS Super Night.

Wzorując się na naturalnym zjawisku fotometrii, zaprojektowano w pełni automatyczny system wspierany sztuczną inteligencją, który przetwarza ilość światła docierającego do czujnika kamery. Po naciśnięciu migawki następuje rozpoznanie sceny, rozkładu jasności i źródła światła w obrazie podglądu oraz liczby drgań, aby automatycznie skonfigurować parametry ekspozycji i liczbę klatek.

Obraz
© honor

W smartfonie HONOR 20 czujniki grawitacyjne i żyroskopowe wykrywają również to, że zdjęcie jest robione ręcznie – dzięki temu użycie statywu w trudnych nocnych warunkach jest zbędne.

Tryb nocny umożliwia również łączenie wszystkich ujęć, dzięki czemu powstaje jedna fotografia wysokiej jakości. W czasie syntezy wszystkie rozbieżności są wykrywane i korygowane, a sztuczna inteligencja dba o odpowiednie doświetlenie. Efektem są wyraźne fotografie, które jakościowo znacznie różnią się od innych.

LEĆ ROBIĆ ZDJĘCIA!

Dla pasjonatów fotografii HONOR przygotował też świetną promocję, związaną z premierą serii HONOR 20 w Polsce. Od dziś do końca sierpnia przy zakupie HONOR 20 Lite lub HONOR 20 kupujący otrzymają odpowiednio jeden lub dwa bilety lotnicze w dwie strony do jednego z 16 europejskich miast! To nowy właściciel smartfona z serii HONOR 20 decyduje kiedy i gdzie chce lecieć (robić zdjęcia)!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)