Holograficzny wyświetlacz, który pozwoli rysować w powietrzu

Holograficzny wyświetlacz, który pozwoli rysować w powietrzu

Holograficzny wyświetlacz, który pozwoli rysować w powietrzu
02.07.2015 14:41, aktualizacja: 02.07.2015 16:09

Tradycyjne ekrany raczej nie zostaną w najbliższej przyszłości zastąpione przez holograficzne projektory, ale to nie znaczy, że nie warto ich rozwijać. Tak jak na przykład naukowcy z City University of Hongkong, którzy opracowali nietypowy holograficzny wyświetlacz.

Jest to, a właściwie są to, bo zbudowano w sumie dwa prototypy, niewielkie systemy pozwalający na wyświetlanie trójwymiarowych obrazów, które mogą być oglądane z wielu perspektyw przez wiele osób jednocześnie. System działa w zasadzie tak samo, jak niektóre systemy tworzone na potrzeby widowisk plenerowych, czyli opiera się na rzutniku oraz aerozolu, w tym wypadku parze wodnej (a właściwie mgle) – manipulując w odpowiedni sposób rzutnikiem oraz małymi generatorami mgły można tworzyć ruchome, trójwymiarowe hologramy.

Chińscy naukowcy wykorzystali w swoim wyświetlaczu także kamery odpowiedzialne za postrzeganie odległości, dzięki czemu można wchodzić w interakcje z wyświetlaczem i na przykład rysować palcem trójwymiarowe obrazy. System nadal jest trochę za duży, by mógł zmieścić się na droidzie naprawczym, ale kto wie, może w przyszłości będzie standardem.

Polecamy na stronach Giznet.pl: UE: Koniec roamingu i neutralności sieci

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)