Hollywoodzka jakość filmu w domowych nagraniach

Hollywoodzka jakość filmu w domowych nagraniach
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

27.01.2014 14:06

Nowa kamera Sony AX100E to najmniejsza i najlżejsza dostępna obecnie konstrukcja tego typu, nagrywająca obraz w rozdzielczości 4K.

20-megapikselowa matryca CMOS Exmor R rejestruje obraz, który zawiera 4 razy więcej szczegółów niż nagrania Full HD. Dzięki matrycy o dużym rozmiarze i nowemu procesorowi BIONZ X, kamera zapewnia jasny i szczegółowy obraz z małą ilością szumu. Możliwe jest równoczesne dokonywanie nagrania w dwóch formatach: popularnym w Internecie MP4 oraz XAVC S służącym do rejestracji filmów 4. lub AVCHD.
Zastosowany w niej obiektyw Zeiss Vario-Sonnar T o minimalnej ogniskowej 2. mm przepuszcza więcej światła do matrycy i ułatwia uzyskanie jasnego, wyraźnego obrazu nawet w słabym świetle. Zoom i ostrość można kontrolować ręcznym pokrętłem. Podgląd kadru dostępny jest w wizjerze OLED Tru-Finder.

Dzięki Wi-Fi i technologii NFC można błyskawicznie przesyłać nagrania na smartfony i tablety oraz publikować w serwisach społecznościowych.

Wbudowany mikrofon umożliwia nagranie 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Z filmowanej sceny możemy także wyciszyć głoss zza kamery, bez zmiany poziomu dźwięku z pierwszego planu i tła dzięki funkcji My Voice Cancelling.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)