Hokejowy mecz w trójwymiarze

Hokejowy mecz w trójwymiarze

Hokejowy mecz w trójwymiarze
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
25.03.2010 12:00

W najbliższą środę amerykański operator kablowy Cablevision zapowiedział trójwymiarową transmisję meczu hokejowego między New York Rangers i Islanders NHL.

W najbliższą środę amerykański operator kablowy Cablevision zapowiedział trójwymiarową transmisję meczu hokejowego między New York Rangers i Islanders NHL.

To kolejna transmisja meczu realizowana w technice trójwymiarowej. W styczniu widzowie telewizji Sky mogli obejrzeć spotkanie mecz pomiędzy Arsenalem Londyn a Manchesterem United właśnie w 3D. Także niektóre mecze tegorocznego Mundialu będą rejestrowane tej technice.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

Mecz między New York Rangers i Islanders NHL odbędzie się w Madison Square Garden. Abonenci Cablevision obejrzą mecz w 3. dzięki umowie na udostępnienie technologii zawartej przez operatora z firmą RealD.
Moda na trójwymiarowy obraz została zapoczątkowana przez film "Avatar" Jamesa Camerona. W ślad za tą produkcją amerykańskie studia filmowe zdecydowały się na realizację kolejnych obrazów w technice 3D.

Także producenci odbiorników telewizyjnych dołączają trzeci wymiar obrazu do produkowanych przez siebie urządzeń. W styczniu 201. r. produkcję paneli dla telewizorów LCD i LCD z podświetleniem LED uruchomiła firma Samsung. W połączeniu ze specjalnymi okularami będzie można oglądać obraz w "trójwymiarze". W marcu do sprzedaży trafiły telewizory 3D Panasonica. Natomiast Sony zapowiedziała rozpoczęcie sprzedaży telewizorów umożliwiających oglądanie materiałów 3D Sony na czerwiec tego roku.
Trójwymiarowe wyświetlanie pojawi się też w przemyśle rozrywkowym, bowiem do zastosowania nowej techniki przymierzają się producenci konsol do gier. Jeszcze w marcu zostanie zaprezentowana przenośna konsola Nintendo DS z obsługą 3D, do której nie trzeba będzie używać specjalnych okularów.

W 3. będzie można także drukować. Na kwiecień 2010 r. firma Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie na rynek drukarki pozwalającej na wydruk trójwymiarowych zdjęć. W urządzeniu zostanie zastosowana technologia termosublimacyjna, a drukowanie będzie się odbywać na specjalnym papierze.

źródło: Reuters

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)