Hitachi przedstawia kamery Blu-ray

Hitachi przedstawia kamery Blu‑ray

Hitachi przedstawia kamery Blu-ray
02.08.2007 16:00

Oferta firmy Hitachi wzbogaciła się o dwie nowe kamery cyfrowe - modele DZ-BD7H i DZ-BD70. Co istotne, oba urządzenia umożliwiają rejestrację materiału wideo w wysokiej rozdzielczości na krążkach Blu-ray.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ( informowaliśmy o tym w artykule "Hitachi zapowiada kamerę z Blu-ray" - http://www.pcworld.pl/news/118112.html ) firma zaprezentowała dwie nowe cyfrowe kamery wideo zbudowane w oparciu o technologię Blu-ray. Pierwsza z przedstawionych nowości - model DZ-BD7. - to rozwiązanie hybrydowe, umożliwiające zapis filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli na ośmiocentymetrowych płytach BD-RE/-R ( do 1 godziny materiału; istnieje też możliwość zapisu na 8-centymetrowych krążkach DVD-RAM/-RW/-R i +RW ) lub na wbudowanym dysku twardym o pojemności 30 GB ( do czterech godzin materiału w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli lub ośmiu w rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli ). Użytkownik ma również możliwość późniejszego wypalenia zapisanego na HDD wideo bezpośrednio na krążkach BD.

Urządzenie korzysta z 5,3-megapikselowej matrycy CMOS ( Complementary Metal Oxide Semiconductor ), dzięki której możliwe jest również wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 4,32 miliona pikseli. Ponadto oferuje obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym, 2,7-calowy, odchylany wyświetlacz LCD oraz oczywiście wyjście HDMI.

Jeżeli chodzi o drugą z nowości, czyli model DZ-BD70, to różni się ona od poprzedniczki brakiem dysku twardego. Urządzenia trafią na rynek japoński 30 sierpnia ( poza Japonią sprzedaż ma się rozpocząć od października ) w cenie ( po przeliczeniu z jenów ) 1347 USD ( DZ-BD7H ) i 1600 USD ( DZ-BD70 ).

Warto również zaznaczyć, że przedstawiciele Hitachi Maxell zapowiedzieli również wprowadzenie do sprzedaży pierwszych 8-centymetrowych krążków Blu-ray ( 7,5 GB ) jednokrotnego oraz wielokrotnego zapisu. Mają się one pojawić na półkach sklepowych już 10 sierpnia. Niestety ich cena nie została podana.

Więcej informacji na temat nowych kamer można znaleźć w informacji prasowej. - http://hitachi.com/new/cnews/070802.html

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)