Trwa ładowanie...
d1fact7

Hideo Kojima, twórca legendarnej serii Metal Gear Solid, inspirował się filmami Andrzeja Wajdy

Czy wiesz, że "Kanał" Andrzeja Wajdy był jedną z najważniejszych inspiracji do stworzenia serii Metal Gear Solid? Hideo Kojima jest wielkim fanem filmów polskiego reżysera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metal Gear Solid
Metal Gear Solid (Metal Gear Solid/WP)
d1fact7

Wpływ filmów Andrzeja Wajdy na polską kulturę jest oczywisty. Dzieła reżysera oglądane i nagradzane były na całym świecie. Wajda inspirował jednak nie tylko ludzi kina czy teatru. Jego obrazy ważne były także w branży gier.

Hideo Kojima to jeden z najważniejszych twórców elektronicznych rozrywek. Stworzona przez niego seria _ Metal Gear Solid _ to tytuł kultowy, a każde kolejne części zebrały mnóstwo pozytywnych ocen. - “Kanał” to jeden z filmów, które zainspirowały mnie do stworzenia Metal Gear” - napisał Kojima na Twitterze w 201. roku.

d1fact7

O inspiracji filmem Wajdy Hideo Kojima pisał również trzy lata później, w okolicach premiery “Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Twórca MGS wspomniał, że chce zobaczyć nowy obraz Wajdy i przypomniał znaczenie “Kanału” dla jego twórczości. Choć ekipa stojąca za _ Metal Gear Solid _ nie wychwyciła nawiązań - przyznawał Kojima.

Co ciekawe, w trzeciej części _ Metal Gear Solid _, _ Snake Eater _, pojawił się polski wątek. Bohaterowie wspominają o tragedii w Katyniu. Niewykluczone, że twórca naszą historią zainteresował się także po obejrzeniu filmów Wajdy.

ab

d1fact7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1fact7

d1fact7
d1fact7