Hideo Kojima, twórca legendarnej serii Metal Gear Solid, inspirował się filmami Andrzeja Wajdy

Hideo Kojima, twórca legendarnej serii Metal Gear Solid, inspirował się filmami Andrzeja Wajdy

Hideo Kojima, twórca legendarnej serii Metal Gear Solid, inspirował się filmami Andrzeja Wajdy
Źródło zdjęć: © Metal Gear Solid/WP
10.10.2016 10:29, aktualizacja: 10.10.2016 11:07

Czy wiesz, że "Kanał" Andrzeja Wajdy był jedną z najważniejszych inspiracji do stworzenia serii Metal Gear Solid? Hideo Kojima jest wielkim fanem filmów polskiego reżysera.

Wpływ filmów Andrzeja Wajdy na polską kulturę jest oczywisty. Dzieła reżysera oglądane i nagradzane były na całym świecie. Wajda inspirował jednak nie tylko ludzi kina czy teatru. Jego obrazy ważne były także w branży gier.

Hideo Kojima to jeden z najważniejszych twórców elektronicznych rozrywek. Stworzona przez niego seria _ Metal Gear Solid _ to tytuł kultowy, a każde kolejne części zebrały mnóstwo pozytywnych ocen. - “Kanał” to jeden z filmów, które zainspirowały mnie do stworzenia Metal Gear” - napisał Kojima na Twitterze w 201. roku.

O inspiracji filmem Wajdy Hideo Kojima pisał również trzy lata później, w okolicach premiery “Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Twórca MGS wspomniał, że chce zobaczyć nowy obraz Wajdy i przypomniał znaczenie “Kanału” dla jego twórczości. Choć ekipa stojąca za _ Metal Gear Solid _ nie wychwyciła nawiązań - przyznawał Kojima.

Co ciekawe, w trzeciej części _ Metal Gear Solid _, _ Snake Eater _, pojawił się polski wątek. Bohaterowie wspominają o tragedii w Katyniu. Niewykluczone, że twórca naszą historią zainteresował się także po obejrzeniu filmów Wajdy.

ab

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)