Hasła SMS jednak nie takie bezpieczne

Hasła SMS jednak nie takie bezpieczne
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

19.01.2011 01:43, aktual.: 19.01.2011 08:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wykorzystanie haseł SMS do autoryzacji operacji bankowych nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa - ostrzega RSA, firma zajmująca się m.in. zagadnieniami bezpieczeństwa w sieci. Informuje ona również, że w 2011 roku wzrośnie liczba przestępstw związanych z autoryzacją płatności bankowych

Jedną z metod, z których korzystać mają przestępcy, będzie blokada telefonu ofiary poprzez atak typu DDS (ang. denial of service). Pozwoli to na przechwycenie wysyłanych przez bank wiadomości SMS.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Popularne wśród przestępców mają być również ataki mające na celu podszycie się pod banki wysyłające informacje. W ten sposób niczego nieświadomy klient dobrowolnie poda poufne dane przestępcom.

W natarciu będą również różnego rodzaju trojany czy aplikacje typu malware, które wykradać będą poufne dane bez wiedzy użytkownika. Ich polem do działania będą smartfony, których przybywa na rynku.

RSA ostrzega, że obecnie nie ma skutecznych metod walki z tego typu oszustwami, tak więc klienci banków, pomimo korzystania z tokenów, powinni zwrócić szczególną uwagę na to kiedy i komu przekazują poufne dane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (125)