Harpia Wielka. Ptak jak z horroru o ponad 2 metrowych skrzydłach

Harpia Wielka. Ptak jak z horroru o ponad 2 metrowych skrzydłach29.10.2019 08:14
Harpia Wielka. Ptak jak z horroru o ponad 2 metrowych skrzydłach
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA

"Ptaki" Hitchcoka byłyby jeszcze straszniejsze, gdyby zamiast mew pojawiły się harpie wielkie. Jednak tego główna aktorka filmu, Tippi Hedren, mogłaby już nie przeżyć. W internecie huczy: "Wygląda jak człowiek przebrany za ptaka".

Harpia Wielka zafascynowała internetową społeczność w zeszłym tygodniu, gdy jej zdjęcia pojawiły się w serwisie Reddit. "Wygląda jak człowiek przebrany za ptaka". Faktycznie, harpia wielka jak sama nazwa wskazuje jest pokaźnych rozmiarów. Za harpię mogłoby się przebrać np. dziecko - idealny pomysł na zbliżające się Halloween.

Harpie Wielkie należą do rodziny jastrzębiowatych, a rozpiętość ich skrzydeł dochodzi nawet do 176–201 cm! Z kolei długość ich ostrych pazurów przekracza nawet 12,5 cm. Są gatunkiem rodzimym dla lasów deszczowych Ameryki Południowej. Ich główne pożywienie stanowią leniwce i niektóre małpy, jak np. wyjce, które stanowią 20 proc. ich menu.

289826242839346170
Źródło zdjęć: © Getty Images

Harpia wielka jest gatunkiem bliskim zagrożeniu (Near Threatened). Wpłynęło na to kłusownictwo oraz niszczenie siedlisk ptaków poprzez wycinanie lasów deszczowych. Harpia wielka jest pod ścisłą ochroną w Panamie, gdzie ptak jest symbolem narodowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (138)