Hard Drive Inspector 3.35 Professional - klinika twardego dysku

Hard Drive Inspector 3.35 Professional - klinika twardego dysku
Źródło zdjęć: © IDG.pl

26.01.2010 12:00, aktual.: 26.01.2010 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogromne pojemności współczesnych dysków powodują, że w razie awarii nośnika utracie ulega mnóstwo danych. Dlatego zaleca się bieżącą kontrolę za pomocą odpowiedniego oprogramowania - na przykład Hard Drive Inspektora.

Hard Drive Inspector to korzystająca z technologii S.M.A.R.T aplikacja narzędziowa kontrolująca i oceniająca stan twardych dysków zainstalowanych w komputerze. Po uruchomieniu program generuje raport, w którym zawarte są szczegółowe informacje o każdym urządzeniu. W trybie uproszczonym wyświetlana jest tylko procentowa niezawodność dysku, wydajność oraz odporność na błędy. Dowiesz się także, jaka jest temperatura nośnika, jak długo pracuje i jaki jest przewidywany czas jego żywotności.

Obraz
© Hard Drive Inspector 3.3. Professional (fot. IDG.pl)

Tryb zaawansowany Hard Drive Inspector poinformuje cię o pojemności, producencie, wersji firmware i numerze seryjnym testowanego produktu. Dowiesz się jakie tryby transferu obsługuje i w jak duży bufor został wyposażony. Aplikacja wyświetla także pełną listę atrybutów S.M.A.R.T.

Oprócz okresowego testowania stanu nośnika Hard Drive Inspector może pracować w trybie rzeczywistym. W razie wykrycia błędu w działaniu lub po przekroczeniu bezpiecznej temperatury do użytkownika może zostać wysłany e-mail lub pojawić się odpowiedni komunikat bądź uruchomiony jakiś program. Aby uchronić dane przed utratą aplikacja potrafi także uśpić komputer.

Program oferowany jest w polskiej wersji językowej ale tłumaczenie nie jest kompletne. Wersja testowa Hard Drive Inspektora działa 1. dni, pełna wersja kosztuje 30 dolarów.
Informacje: www.altrixsoft.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)