Hama uRage Reaper Rev. Kompaktowa mysz laserowa dla gracza

Hama uRage Reaper Rev. Kompaktowa mysz laserowa dla gracza
Źródło zdjęć: © WP Tech
Arkadiusz Stando

13.12.2018 14:06, aktual.: 15.12.2018 19:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trudno być dobrym graczem, jeśli spowalnia nas sprzęt. Ale nie trzeba też wydawać tysięcy na akcesoria, aby dorównać najlepszym. Od dwóch miesięcy jest ze mną mysz marki uRage, która świetnie odnajduje zastosowanie w gamingu.

Jeśli szukacie myszki na wysokim poziomie, zwiększającej szanse podczas rozgrywki, a nie chcecie przepłacać, oto ona. URage Reaper Rev to mysz laserowa dla graczy, co widać na pierwszy rzut oka. Nie chodzi tylko o wygląd, który mi średnio przypada do gustu, ale liczbę przycisków na myszy.

Jest ich ponad 13, ale nie każdy przydaje się w rozgrywce. Przynajmniej mi udało się użyć jednocześnie czterech dodatkowych przycisków - podczas rozgrywki w League of Legends. Z pewnością można by wykorzystać je wszystkie, ale nie ma takiej potrzeby. Jest ich po prostu za dużo.

Jeden z elementów zaskoczył mnie w bardzo pozytywny sposób. Reaper Rev pozwala dostosować wagę myszki wedle preferencji, korzystając z zestawu siedmiu odważników. Każdy z nich waży 7g, ale łącznie daje nam to 42 g. Nie 49, bo dostępnych jest jedynie 6 slotów na ciężarki. Jeden z nich jest zapasowy.

Obraz
© WP Tech

Nigdy nie sądziłem, że manipulacja wagą myszki może tak bardzo wpływać na rozgrywkę. Uważałem do tej pory, że wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Nie mogłem bardziej się mylić. Ułożenie dodatkowej masy z tyłu myszki (od ręki) pozwoliło zredukować zbyt nerwowy ruch w górę czy w dół, natomiast ustawienie ciężarków tylko z przodu pozwalało na lepszą kontrolę ruchu w prawo i w lewo.

Mysz posiada cztery tryby prędkości DPI, zmieniane za pomocą jednego z dwóch przycisków umieszczonych pomiędzy klawiszami myszki. Kolejno 800, 1600, 2400 i 8200. Różnica pomiędzy ostatnimi dwoma jest kolosalna, sam nie byłem w stanie przyzwyczaić się do najwyższej. Zazwyczaj korzystam z cięższej myszy 3600 DPI, co wydaje mi się absolutnie idealną liczbą. Jednak 2400 DPI w laserowym urządzeniu w połączeniu z podkładką uRage High Sense daje całkiem podobne odczucia.

Wygląd akcesoriów dla graczy niestety często nie zadowala. To chyba największa wada myszki uRage Reaper Rev. Matowe elementy są całkiem przyjemne dla oka, wraz z logo uRage, przypominającym ślad po pazurach. Niestety, spora część elementów myszki jest też wykonana z błyszczącego plastiku, co rujnuje efekt. Natomiast po lewej stronie dolnej części myszy umieszczono diody led, ciągnące się przez całą jej długość i świecące rożnymi kolorami na zmianę. Zdecydowanie mogło tego zabraknąć.

Obraz
© WP Tech

Ogólnie w użytku mysz jest bardzo przyjemna. Szczególnie dzięki ciężarkom i dodatkowej podkładce, z którą świetnie współpracuje. Dla niektórych przyciski mogą być zbyt sztywne. Przyzwyczajenie do lekkich przycisków może być zdradliwe, bo w uRage trzeba wykorzystać trochę siły, aby ich używać. Ale to też ma swoje plusy, nie oddacie przypadkowego strzału, który może zdradzić waszą pozycję czy ranić towarzysza.

Myszka kosztuje około 229 zł.

Dane techniczne:
Sensor optyczny: 8200 dpi Avago 9800
Poziom regulacji dpi: 800, 1600, 2400, 8200
Przycisk zmiany dpi na myszce
Wizualizacja wybranego dpi za pomocą kontrolek LED
Podświetlenie: kolory RGB
Przełączniki Omron zapewniające długą żywotność urządzenia
Sygnał USB 1000 Hz
Ergonomiczny design
Obudowa pokryta antypoślizgowym materiałem
Teflonowe ślizgacze o małym tarciu
13 przycisków szybkiego reagowania
13 przycisków z możliwością indywidualnego zaprogramowania
7 obciążników do indywidualnej regulacji ciężaru myszki
Waga myszki: 155 g
Waga 1 obciążnika: 7 g (łącznie 49 g)
Pamięć wewnętrzna: 7024 bit
Przewód w oplocie zwiększający odporność kabla na zginanie
Długość kabla: 1,8 m
Instalacja Plug and Play
W zestawie aplikacja gamingowa oraz oprogramowanie
Operating system: Windows 10/8/7/Vista/XP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także