Hall of Games we Wrocławiu - relacja z fantastycznej imprezy dla miłośników gier

Hall of Games we Wrocławiu - relacja z fantastycznej imprezy dla miłośników gier

Hall of Games we Wrocławiu - relacja z fantastycznej imprezy dla miłośników gier
Źródło zdjęć: © Techland
17.11.2014 12:47, aktualizacja: 17.11.2014 16:18

W weekend odbyła się we Wrocławiu impreza "Hall of Games" przeznaczona dla wszystkich fanów gier wideo, gier planszowych, cosplayu i e-sportu. Do największych atrakcji HoG należały przedpremierowe pokazy gier i możliwość ich przetestowania, ale także ogromna strefa gier planszowych. Zobaczcie naszą relację wideo.

Licznie zgromadzeni uczestnicy imprezy mieli okazję jako pierwsi na świecie pograć w mroczną grę fanatasy –. Hellraid, czy pograć w Dying Light, która swoją premierę będzie miała dopiero w styczniu. Mówiąc o grach wideo nie można nie wspomnieć o dużych turniejach e-sportowych, gdzie licznie przybyli gracze toczyli pojedynki w Starcraft 2, Dota 2 i League of Legends.

Organizatorzy przygotowali także świetną strefę gier planszowych. Dla starszych przygotowano szeroki wybór gier strategicznych i ekonomicznych . Dla osób pragnących zmierzyć się z zarządzaniem firmą czeka Prêt-à-porter oraz Factory Manager. Z kolei dla początkujących graczy i rodzin przygotowano Carcassonne, Wsiąść do Pociągu czy Talisman: Magia i Miecz. Najmłodsi byli zachwyceni możliwością zabawy wraz z Pędzącymi Żółwiami, czy grą W ogrodzie. Łącznie dostępnych było ponad 30. gier planszowych, w tym najnowsze gry prosto z targów w Essen.

Oprócz imponującego przeglądu gier planszowych, w tym nowości z tegorocznego Spiel w Essen, Hall of Games razem z klubem „Twierdza Wrocław”. pokazano liczne atrakcje związane z grami RPG. Gracze mogli spróbować swoich sił zarówno w mniej znanych systemach takich jak np. Malifaux, jak i w bardzo popularnym na całym świecie Warhammerze. Dostępna była także ciekawie zorganizowana strefa Retro. Każdy mógł przypomnieć sobie (lub dopiero poznać) jak się grało na starych komputerach Commodore, czy konsolach Sega.

W trakcie paneli dyskusyjnych można było zasięgnąć opinii znanych specjalistów z branży, m.in. Macieja Miąsika, Michała Oracza, Marka Ziemaka, Artura Falkowskiego czy Macieja Zasady, a także wysłuchać co ma do powiedzenia na temat pracy redakcyjnej w prasie branżowej Michał Mielcarek. Dla osób poszukających wiedzy praktycznej odbyły się warsztaty poświęcone różnym aspektom przemysłu gamingowego, m.in. dotyczyć będą percepcji w budowaniu środowiska w grach wideo, concept artu, level artu, level designu i procesu produkcji w fazie koncepcyjnej.

Trzeba przyznać organizatorom, że już podczas pierwszej edycji Hall Of Games udało im się stworzyć nową, ciekawą markę imprez związanych ze światem gier. Wrocławowi udało się w świetny sposób połączyć nowoczesną rozrywkę i najnowszymi tytułami gier komputerowych, ze światem klasycznych gier planszowych, strefą gier retro czy świetnie zorganizowanym konkursem Cosplay. Do zobaczenia we Wrocławiu za rok - my będziemy tam z pewnością!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)