Haker sprzedaje dostęp do kont prezesów i dyrektorów nawet za 5,5 tys. zł.

Haker sprzedaje dostęp do kont prezesów i dyrektorów nawet za 5,5 tys. zł.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Bolesław Breczko

30.11.2020 14:43, aktual.: 02.03.2022 16:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoba lub grupa osób oferuje sprzedaż haseł i adresów email należących do wysokiej rangi dyrektorów i prezesów na rosyjskojęzycznym zamkniętym forum.

Explot.in to rosyjskojęzyczna strona internetowa poświęcona bezpieczeństwu. Znajduje się na niej forum, do którego dostęp jest zamknięty dla większości internautów. Właśnie tam pojawiła się oferta sprzedaży dostępu do kont prezesów i dyrektorów.

Ceny wahają się od 400 do 5,5 tys. zł w zależności od "ważności" właściciela i wielkości firmy, informuje Zdnet.com. Portal potwierdził też wiarygodność niektórych danych, nie wiadomo jednak, czy inne rekordy także są prawdziwe.

Jeśli hakerom udało się faktycznie wykraść kilkaset dane logowanie kilkuset dyrektorów i prezesów firm, to w najbliższym czasie można się spodziewać większej liczby ataków typu BEC.

BEC, czyli Business Email Compromise były wg FBI najczęstszym rodzajem przestępstwa internetowego. Atak BEC polega na podszyciu się pod ważną osobę w firmie i wyłudzenie pieniędzy (na fałszywą fakturę, lub zmieniony nr konta bankowego), albo wyłudzenie informacji).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)