HackFest, czyli jak w 48 godzin stworzyć potęgę na skalę Facebooka

HackFest, czyli jak w 48 godzin stworzyć potęgę na skalę Facebooka

HackFest, czyli jak w 48 godzin stworzyć potęgę na skalę Facebooka
Źródło zdjęć: © chip.pl
09.09.2011 11:34, aktualizacja: 21.09.2011 14:05

Impreza odbędzie się w dniach 30 września - 2 października tego roku w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Event organizowany jest przez Fundację Polak 2.0 przy współpracy z Poznańskim Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości.

Idea maratonu zrodziła się w 200. roku, kiedy to HackFest pojawił się po raz pierwszy w 24-godzinnej formie. Tym razem organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i wydłużyć czas trwania konkursu o dodatkową dobę, dając tym samym uczestnikom szersze pole do popisu oraz zapewniając dodatkowe wsparcie merytoryczne. Koderzy przez 48 godzin będą mogli liczyć na pokrzepiające słowa trenerów oraz motywujące porady prelegentów - guru w świecie IT. Wśród gości specjalnych znajdą się m.in. Wojtek Kuśmierek (specjalista ds. usability), Damian Wielgosik (bloger, ewangelizator JavaScript) oraz Marcin Stecki (Senior Developer, Netguru).

Formuła konkursu również została nieco zmieniona. Programiści będą ograniczeni nie tylko czasowo, ale również tematycznie. Ich zadaniem będzie stworzenie najciekawszej web-aplikacji na jeden z zaproponowanych przez organizatora tematów. Tak samo jak w zeszłej edycji, do konkursu mogą przystąpić zespoły maksymalnie 3 osobowe. Organizatorzy umożliwią również uczestnictwo w konkursie w trybie zdalnym.

–. HackFest to przede wszystkim szansa na komercyjny sukces w świecie start-upów. Wygraną bowiem jest preinkubacja zwycięskiej aplikacji przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Impreza jest istotnym wydarzeniem dla PAIP, w szczególności dla projektu „Inkubator Innowacji” w którym poszukiwane są innowacyjne i dochodowe pomysły na biznes, w które PAIP jest gotów zainwestować do 800 000 zł. Projekt „Inkubator Innowacji” to idealne miejsce dla ludzi posiadających pomysł na ciekawy produkt, który zaspokaja potrzeby grupy docelowej, generuje dla niej istotne korzyści, za które są gotowi zapłacić określoną cenę. Z pewnością takie pomysły biznesowe pojawią się podczas tegorocznego 48-godzinnego maratonu dla programistów – mówi Łukasz Parafianowicz, odpowiedzialny za deal flow projektów oraz przebieg procesu inwestycyjnego w PAIP. Dla autorów najciekawszych aplikacji przewidziano również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Hakerzy mogą zdalnie zabijać ludzi"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)