H30 i ZS10 - dwa nowe kompakty Casio

H30 i ZS10 - dwa nowe kompakty Casio
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.04.2011 12:15, aktual.: 05.01.2012 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Casio wprowadza na polski rynek dwa modele Exilim. Pierwszy z nich to EX-H30 wyposażony w baterię pozwalającą na wykonanie nawet 1000 zdjęć na jednym ładowaniu.

Firma Casio wprowadza na polski rynek dwa modele Exilim. Pierwszy z nich to EX-H30 wyposażony w baterię pozwalającą na wykonanie nawet 1000 zdjęć na jednym ładowaniu. Drugi, EX-ZS10 to ciekawa propozycja dla tych wszystkich, którzy cenią sobie elegancję oraz łatwą i szybką obsługę.

Casio Exilim EX-H30 to bezpośredni następca popularnego w Polsce EX-H15. Nowy członek rodziny Hi-Zoom podobnie jak poprzednik, został wyposażony w baterię umożliwiającą wykonanie 1000 zdjęć na jednym ładowaniu. Nowość posiada także 12.5-krotny zoom optyczny z mechaniczną stabilizacją obrazu co w połączeniu z 24 mm, szerokokątnym obiektywem sprawia, iż H30 jest ciekawą propozycją dla pasjonatów podróży. Ponadto kompakt został wyposażony w duży 7,6 cm, jasny wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości, który pozwala dopasować jasność do warunków oświetleniowych otoczenia. W Casio Exilim EX-H30 zaimplementowano także Tryb Cichy, który poprzez wciśnięcie jednego guzika uniemożliwia użycie flash`a i generowania dźwięku, gdy wciskany jest spust migawki.

Obraz
© Casio EX-H30 (fot. Casio)

Exilim ZS10 wyróżnia się eleganckim designem oraz niewielkimi gabarytami i wagą. Nowy model poszerzający serię Zoom został wyposażony w 26 mm szerokokątny obiektyw i 5-kronty zoom optyczny, dzięki czemu można wykonywać szerokie ujęcia z bliskiej odległości - np. grupie znajomych w zatłoczonym klubie czy na tle górskiego pasma. W nowym kompakcie zastosowano tryb Easy Mode, który automatycznie dostosowuje ustawienia aparatu do warunków. Dzięki temu wykonywane zdjęcia zachowują ostrość i właściwy poziom naświetlenia.

Obraz
© Exilim EX-ZS10 (fot. Producenta)

Casio Exilim EX-ZS10 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 14,1 megapikseli, a także blisko 7 cm kolory wyświetlacz TFT. Nowy model jest dostępny w pięciu wersjach kolorystycznych.

Oba aparaty są już dostępne w Polsce. Objęto je 24-miesięczną gwarancją i można je nabyć w cenach, odpowiednio, 1149 PLN brutto za model H30 i 649 PLN brutto za model ZS10.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)