Gum Plus. Więcej mocy dla urządzeń mobilnych Apple

Gum Plus. Więcej mocy dla urządzeń mobilnych Apple
Źródło zdjęć: © imagazine.pl

06.06.2011 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iPhone - obok bogatych możliwości - ma również pewną wadę, która dość mocno jest eksponowana przez użytkowników. Krótki czas „życia” na baterii. Co zrobić, jeśli w podróży nie możemy znaleźć źródła zasilania? Rozwiązaniem jest zewnętrzna ładowarka, która podtrzyma moc w baterii naszego telefonu.

Gum Plus trafia do nas w ładnym, czarnym pokrowcu wraz z dwoma kablami (jeden do ładowania zasilacza, drugi do ładowania urządzeń). Wymiary baterii są naprawdę niewielkie. Jeśli zechcemy, bez problemu zmieścimy go w kieszeni. Samo urządzenie jest wykonane w eleganckim stylu. Aluminium jest materiałem, w który firma Just Mobile „ubiera”. najczęściej swoje produkty.

Obraz
© (fot. imagazine.pl)

Na górnej ścianie Gum Plus znajdziemy przycisk oraz diody sygnalizujące stan naładowania akumulatora. Spód urządzenia, obok danych znamionowych, zawiera także informację o dwóch portach USB - standardowym i mini. Jeden z nich służy do ładowania baterii, drugi jest wyjściem do przekazywania mocy iPhone’owi lub iPadowi. Oznaczenia są na tyle wyraźne, że możemy być pewni prawidłowego podłączenia sprzętu.

W tak niewielkim pudełku zmieszczono akumulator o pojemności aż 44. mAh. Sam czas ładowania baterii w iPhone’ie 3GS, ze statusu 10 proc. do 100 proc., jest pozytywnym zaskoczeniem, wynosi bowiem niespełna 2 godziny. Czynność ładowania możemy powtórzyć cztery razy, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem.

To małe urządzenie sprawuje się doskonale w podróży. Dzięki niewielkim rozmiarom i ukrytej mocy staje się doskonałym kompanem nie tylko dla iPhone’a, ale także iPada czy iPoda. Jeżeli nie możecie sobie pozwolić na utratę zasilania, Gum Plus jest świetnym rozwiązaniem. Do tego dochodzi bardzo wysoka jakość wykonania. Nie dziwi więc fakt, że Gum Plus zdobył nagrodę Red Dot Design Award Winner 201. oraz iF Product Design Award 2011.

Producent: Just Mobile
Witryna: http://www.xtand.net/gumplus.html
Cena: 69,9. Euro

Plusy:

  • duża pojemność akumulatora
  • szybkie ładowanie urządzeń
  • doskonałe wykonanie i wygląd

Minusy:

- krótkie kable dołączone do zestawu

Ocena: 5+/6

_ iMagazine - Przemysław Marczyński _

Źródło artykułu:imagazine.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)