WP

GTA, czy katastrofa? Polityk z Pakistanu pomylił grę z prawdziwym nagraniem

GTA stało się powodem do paniki jednego z polityków. Myślał, że udostępnia na swoim profilu na Twitterze prawdziwe nagranie z udziałem samolotu pasażerskiego. Jak się jednak okazało, to tylko fragment gameplay’u piątej odsłony popularnej serii Grand Theft Auto. Teraz z pakistańskiego polityka śmieje się cały internet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GTA ma dobrą grafikę. Czy aż na tyle, żeby je pomylić z prawdziwymi filmikami?
GTA ma dobrą grafikę. Czy aż na tyle, żeby je pomylić z prawdziwymi filmikami? (Zrzut ekranu)
WP

Nie tylko filmiki, czy zdjęcia typu deep fake mogą ostatnio wprowadzić w zakłopotanie. Problem politykom sprawiają także gry wideo. Khurram Nawaz Gandapur jest sekretarzem partii Awami Tehreek w Pakistanie. W wolnych chwilach korzysta też z Twittera. Opublikował na swoim profilu posta, którego później szybko usunął. Wstawił tam fragment gameplay’u GTA 5, myśląc że to prawdziwe nagranie. Teraz śmieje się z niego cały świat.

GTA? Nie, to cudowne ocalenie, które mogło być katastrofą

Twitter
Podziel się
WP

Internauci szybko zauważyli pomyłkę pakistańskiego polityka. Usunął swojego posta, jednak jego tweet krąży dalej po sieci w formie zrzutu ekranu. Zobaczyć mogliśmy w nim Airbusa, który w brawurowy sposób unika katastrofy. "To mogło się skończyć katastrofą" - tak podpisał zdjęcie sekretarz partii. Publikując nie wiedział, że to oczywiście nie prawdziwe wydarzenia, a gra komputerowa. Całość powstała dzięki GTA 5.

GTA jest idealnym narzędziem do tworzenia tego typu nagrań. Udostępniony materiał oryginalnie pojawił się na kanale o nazwie UiGamer na YouTube. Ten YouTuber tworzy krótkometrażowe animacje oparte na silnikach graficznych gier. Ma wiele filmików z GTA, w których samoloty znajdują się w bardzo kryzysowych nieraz sytuacjach.

WP

Teraz zaliczyli wpadkę z GTA, ale wcześniej mieli na koncie inne. To już kolejny przypadek tego typu pomyłek pakistańskich polityków z nowymi technologiami. W czerwcu Shaukat Yousafzai, kolejny z przywódców tego kraju transmitował na Facebooku swoją konferencję prasową. Niechcący włączył jednak filtr z kocimi uszami, co udało się wytransmitować dla całego internetu.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP