ycipk-2wvuaq

GTA, czy katastrofa? Polityk z Pakistanu pomylił grę z prawdziwym nagraniem

GTA stało się powodem do paniki jednego z polityków. Myślał, że udostępnia na swoim profilu na Twitterze prawdziwe nagranie z udziałem samolotu pasażerskiego. Jak się jednak okazało, to tylko fragment gameplay’u piątej odsłony popularnej serii Grand Theft Auto. Teraz z pakistańskiego polityka śmieje się cały internet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GTA ma dobrą grafikę. Czy aż na tyle, żeby je pomylić z prawdziwymi filmikami?
GTA ma dobrą grafikę. Czy aż na tyle, żeby je pomylić z prawdziwymi filmikami? (Zrzut ekranu)
ycipk-2wvuaq

Nie tylko filmiki, czy zdjęcia typu deep fake mogą ostatnio wprowadzić w zakłopotanie. Problem politykom sprawiają także gry wideo. Khurram Nawaz Gandapur jest sekretarzem partii Awami Tehreek w Pakistanie. W wolnych chwilach korzysta też z Twittera. Opublikował na swoim profilu posta, którego później szybko usunął. Wstawił tam fragment gameplay’u GTA 5, myśląc że to prawdziwe nagranie. Teraz śmieje się z niego cały świat.

GTA? Nie, to cudowne ocalenie, które mogło być katastrofą

Twitter
Podziel się
ycipk-2wvuaq

Internauci szybko zauważyli pomyłkę pakistańskiego polityka. Usunął swojego posta, jednak jego tweet krąży dalej po sieci w formie zrzutu ekranu. Zobaczyć mogliśmy w nim Airbusa, który w brawurowy sposób unika katastrofy. "To mogło się skończyć katastrofą" - tak podpisał zdjęcie sekretarz partii. Publikując nie wiedział, że to oczywiście nie prawdziwe wydarzenia, a gra komputerowa. Całość powstała dzięki GTA 5.

GTA jest idealnym narzędziem do tworzenia tego typu nagrań. Udostępniony materiał oryginalnie pojawił się na kanale o nazwie UiGamer na YouTube. Ten YouTuber tworzy krótkometrażowe animacje oparte na silnikach graficznych gier. Ma wiele filmików z GTA, w których samoloty znajdują się w bardzo kryzysowych nieraz sytuacjach.

ycipk-2wvuaq

Teraz zaliczyli wpadkę z GTA, ale wcześniej mieli na koncie inne. To już kolejny przypadek tego typu pomyłek pakistańskich polityków z nowymi technologiami. W czerwcu Shaukat Yousafzai, kolejny z przywódców tego kraju transmitował na Facebooku swoją konferencję prasową. Niechcący włączył jednak filtr z kocimi uszami, co udało się wytransmitować dla całego internetu.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wvuaq

ycipk-2wvuaq
ycipk-2wvuaq