GTA 6 będzie przełomowe? Legenda Rockstar po 21 latach opuszcza studio

GTA 6 będzie przełomowe? Legenda Rockstar po 21 latach opuszcza studio
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

05.02.2020 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kończy się pewna era. Współzałożyciel Rockstar Games, Dan Houser, po 21 latach rezygnuje z pracy w ekipie. A to rodzi pytania związane z "GTA VI" i innymi grami studia.

Oficjalne rozstanie nastąpi 11 marca. Mamy do czynienia z odejściem naprawdę istotnej postaci z Rockstar Games. Houser nie tylko był producentem najważniejszych gier, ale też miał wpływ na ich scenariusz.

Powody odejścia są nieznane. Niewykluczone, że to wypalenie. Dan Houser przed premierą "Red Dead Redemption 2" wyznał, że wraz z zespołem scenarzystów pracował przez pewien czas nawet 14 godzin dziennie. Wliczając w to weekendy. Nawet jeśli trwało to "tylko" trzy tygodnie, było to spore poświęcenie.

Niemniej jednak decyzja zaskakuje, bo przecież wszystkie produkcje Rockstar to kury znoszące złote jaja. A przecież wiele wskazuje na to, że trwają prace nad "GTA VI".

Z jednej strony najważniejsze decyzje zapewne już zapadły, więc nawet bez Dana Housera na pokładzie raczej nie należy spodziewać się rewolucji i zupełnie innego podejścia. Ale z drugiej strony, Houser często zasiadał w gronie współscenarzystów, więc być może jakieś pomysły, które wcześniej torpedował, uda się tym razem przepchnąć. Tym bardziej że od wiosny 2019 roku przebywał na długim urlopie.

"GTA VI" będzie więc pod tym względem niezwykle ciekawe - zobaczymy, jak gra poradzi sobie bez jednego z współzałożycieli studia i osoby, która wykreowała markę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także