Gry z PlayStation na smartfonach i tabletach z NVIDIA Tegra 2

Gry z PlayStation na smartfonach i tabletach z NVIDIA Tegra 2
Źródło zdjęć: © Sony Ericsson

16.03.2011 13:27, aktual.: 16.03.2011 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony Ericsson XPERIA Play nie będzie jedynym telefonem natywnie uruchamiającym gry z PlayStation. NVIDIA ogłosiła, że PlayStation Suite będzie dostępny na telefony i tablety z platformą Tegra 2.

W Android Market nie brakuje aplikacji do emulacji gier z pierwszego PlayStation. Ich skuteczność jest różna, a legalność zastosowanych algorytmów bardzo dyskusyjna. W przypadku PlayStation Suite wszystko odbywać będzie się za oficjalną zgodą Sony, a wyposażone w to oprogramowanie urządzenia otrzymają specjalny certyfikat. Mało tego, działać będą też tytuły z PlayStation 2.

Obraz
© Sony Ericsson Xperia Play (fot. Sony Ericsson)

Platforma NVIDIA Tegra 2 oferuje znacznie większą wydajność niż wymagana na potrzeby sprawnej emulacji konsoli PSX, również z PlayStation 2 problemów nie będzie, problemem może być jedynie sterowanie. O ile Xperia Play ma komplet niezbędnych przycisków, o tyle urządzenia oparte o Tegra 2 mogą zaoferować jedynie dotykowe ekrany.

W tym roku Sony planuje udostępnić w wersji elektronicznej pakiet popularnych tytułów na PlayStation 1, w tym Wild Arms, Cool Boarders 2 i Syphon Filter. Bibliotekę gier z PlayStation uzupełnić mają później gry z PlayStation 2 - trudno jednak powiedzieć czy i w ich przypadku będą to w stu procentach oryginalne aplikacje czy też może specjalne przystosowane pod tablety i telefony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także