Grupa TP wejdzie na rynek usług finansowych

Grupa TP wejdzie na rynek usług finansowych

Grupa TP wejdzie na rynek usług finansowych
Źródło zdjęć: © tpsa
19.05.2008 18:01

Grupa TP planuje w 2008 roku rozpocząć świadczenie usług finansowych i stawia m.in. na płatności komórkowe, karty kredytowe i usługi ubezpieczeniowe.

_ Usługi finansowe dają możliwość pełniejszego wykorzystania potencjału Grupy TP. Mówiąc o usługach finansowych mam na myśli płatności - także komórkowe, karty kredytowe oraz usługi ubezpieczeniowe. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru partnerów, z którymi chcielibyśmy te usługi rozwijać _ - powiedział prezes TP SA Maciej Witucki.

Wykorzystana zostanie należąca do Grupy TP spółka Paytel, która już dziś umożliwia doładowania pre-paid, płatności za faktury różnych podmiotów, czy autoryzację kart płatniczych poprzez terminale umieszczone w sklepach i punktach usługowych. PayTel dysponuje obecnie siecią około 4.500 punktów wyposażonych w terminale elektroniczne.

Grupa TP SA rozważa także kilka możliwości akwizycji w telekomunikacji i sektorach pobliskich.

_ Tak jak zapowiedzieliśmy w strategii, część naszego rozwoju ma być oparta na akwizycjach. Taką możliwość mamy przede wszystkim w sektorze telekomunikacyjnym i pobliskich, dlatego głównie przyglądamy się firmom w tym obszarze. Rozważamy kilka potencjalnych możliwości, ale o szczegółach będę mógł poinformować wtedy, gdy się urzeczywistnią _ - powiedział Witucki.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)