Grupa Allegro uruchomiła platformę wysyłkową

Grupa Allegro uruchomiła platformę wysyłkową

Grupa Allegro uruchomiła platformę wysyłkową
Źródło zdjęć: © WP.PL
19.01.2012 13:24

Platforma umożliwia zamówienie usługi kurierskiej w atrakcyjnych cenach. To kolejny krok Grupy Allegro w kierunku usprawnienia całego procesu zakupowego.

Od dzisiaj internauci mogą zamawiać przesyłki kurierskie na nowej platformie wysyłkowej Sendit.pl. - _ Wraz z Sendit.pl Grupa Allegro wchodzi w dotąd niezagospodarowany przez siebie obszar obsługi transakcji - logistykę dostawy. Ten ruch sprawi, że obsługa użytkowników naszych serwisów będzie jeszcze sprawniejsza i przede wszystkim kompleksowa _ - mówi Zbigniew Ptaszyński Dyrektor Operacyjny Grupy Allegro. _ Sendit.pl skierowany jest przede wszystkim do średnich i małych sprzedających, ale z platformy będą mogły korzystać także osoby indywidualne, nadające pojedyncze przesyłki _ - dodaje Ptaszyński.

Nowa platforma pozwoli wycenić przesyłkę kurierską, zamówić usługę wybranej firmy przewozowej, zapłacić za zamówienie, obserwować status przesyłki oraz historię dotychczasowych zamówień. Dzięki temu klient będzie miał kontrolę nad procesem dostawy.

Sprawną obsługę przesyłek w Sendit.pl zapewnią UPS, DPD oraz InPost jednak ta lista będzie się stale rozwijać. Usługi wskazanych firm przewozowych będą dostępne w serwisie w cenach do tej pory nieosiągalnych dla klientów wysyłających niewielkie ilości przesyłek. Oznacza to, że będą mogli sporo zaoszczędzić nawet w przypadku pojedynczej paczki.

Z usług nowej platformy wysyłkowej może skorzystać każdy, wystarczy się uprzednio zarejestrować i zalogować w serwisie. Natomiast Użytkownicy Allegro będą mogli wykorzystywać do tego celu te same dane, którymi posługują się na allegro.pl i w innych serwisach grupy. Wkrótce serwis zostanie wzbogacony o dodatkowe narzędzia.

Sendit.pl będzie również w pełni zintegrowany z iStore - platformą sklepową Grupy Allegro. Usługa kurierska jest rozwiązaniem, na które sprzedawcy iStore.pl czekali od dłuższego czasu. Wysyłka produktów w sklepach iStore.pl będzie teraz przebiegać sprawnej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Wikipedia protestuje przeciwko kontrowersyjnemu prawu"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)