Groźne oszustwo powraca - stracił 18 tys zł. Policja ostrzega przed fałszywymi SMS‑ami

Groźne oszustwo powraca - stracił 18 tys zł. Policja ostrzega przed fałszywymi SMS-ami
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | Pixabay.com

08.01.2020 11:39, aktual.: 08.01.2020 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostałeś SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki? Policja ostrzega, że oszustwo wciąż jest aktualne i niestety jego ofiarą padły kolejne osoby.

Policja zwraca się z apelem o ostrożność. Chodzi o SMS-y, które przychodzą do nas z nieznanego źródła. O fałszywych wiadomościach, w których przestępcy podszywali się pod firmy kurierskie, pisaliśmy już jakiś czas temu. Jednak jak się okazuje, skala oszustw i wyłudzeń jest na tyle duża, że policja postanowiła ponownie przypomnieć o tym temacie.

- W miniony weekend mieszkaniec powiatu legnickiego dostał SMS-a z prośbą o taką właśnie dopłatę w wysokości 1 zł. Gdy kliknął w podany w wiadomości link i zrobił przelew na "brakującą sumę", stracił blisko 18 tysięcy złotych - czytamy w informacji podanej przez policję 7 stycznia 2020 roku. Funkcjonariusze apelują o ostrożność.

Chociaż oszustwo nie jest niczym nowym, to przestępcy wciąż modyfikują swoje metody działania i naciągają kolejne ofiary. W tym przypadku mamy do czynienia z wiadomościami zawierającymi linki przypominające do złudzenia strony banków czy operatorów płatności.

W innym wariancie po kliknięciu w link, na telefonie instalowane jest szkodliwe oprogramowanie. Oszustwo jest groźne przede wszystkim dla osób, które często zamawiają przesyłki, które są też łatwiejszym celem dla oszustów. Policja przypomina, by pod żadnym pozorem nie klikać w linki z nieznanych źródeł. Poświęcenie chwili na zweryfikowanie, czy w wiadomości, którą otrzymujemy nie ma nic podejrzanego może ochronić nasz telefon lub nasze konto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także