"Grosza daj Wiedźminowi" oficjalnie na Spotify. Premiera ścieżki dźwiękowej serialu już jutro

"Grosza daj Wiedźminowi" oficjalnie na Spotify. Premiera ścieżki dźwiękowej serialu już jutro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.01.2020 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piosenka Jaskra wychwalająca dokonania Wiedźmina i zachęcająca, aby rzucić mu monetę, mimo niewątpliwej popularności, nie jest częścią oficjalnie wydanego albumu ze ścieżką dźwiękową. Przynajmniej do jutra.

Netflix zapowiedział, że już jutro fani dostaną na Spotify całą ścieżkę dźwiękową z serialu Wiedźmin z Henrym Cavilem i Joeyem Bateyem. Jako niespodziankę stremingowy gigant udostępnił już wczoraj na muzycznej platformie "Grosza daj Wiedźminowi", a w zasadzie "Toss A Coin To Your Witcher". Oczywiście piosenka jest w angielskiej wersji językowej.

Utwór został napisany przez dwie panie - są nimi Giona Ostinelli, Sonya Belousova, a wykonany oczywiście przez odtwórcę roli Jaska, czyli wspominanego Joeya Bateya. Z resztą tak samo jest w całej ścieżce dźwiękowej, to ten duet stoi za soundtrackiem.

Wiedźmin Netflixa z muzycznymi inspiracjami polską grą

Kompozytorki dodały charakteru całemu serialowi inspirując się nieco motywami z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" (co np. słychać już podczas fragmentu otwierającego serial, kiedy Geralt walczy z potworem) i instrumentami z dawnych czasów oraz szeroko rozumianą muzyką filmową. Ścieżkę dźwiękową okraszają czasem także bardziej współczesnymi brzmieniami.

Spotify jest dostępny w bezpłatnej wersji, ale też jako wariant Premium. Abonament kosztuje 19,99 złotych miesięcznie, ale jeśli wcześniej nie było się subskrybentem, to obowiązuje jeszcze trzymiesięczny darmowy okres próbny. Może premiera ścieżki dźwiękowej z Wiedźmina w tym serwisie muzycznym to dobry moment, żeby sprawdzić Spofity?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)