Grand 350PRL - QWERTY bardziej szlachetne

Grand 350PRL - QWERTY bardziej szlachetne14.06.2009 12:15
Grand 350PRL - QWERTY bardziej szlachetne

Firma Mobiado, zajmująca się głównie niebanalnym wzornictwem użytkowym, przedstawiła swoją nową propozycję z dziedziny telefonii komórkowej - model Grand 350PRL. Oprócz niezwykłego wyglądu i przyzwoitych parametrów, wyróżnia go przede wszystkim zestaw materiałów, z których została wykonana jego obudowa.

Grand 350PRL to urządzenie skierowane, również z powodu swojej ceny, do wymagających użytkowników. Do jego produkcji wykorzystano szereg szlachetnych materiałów. Klawisze telefonu pokryte zostały kryształem szafiru oraz stalą nierdzewną. Na obudowie odnajdziemy inkrustacje wykonane z tego samego kryształu, którego podkład stanowi masa perłowa (znana również pod nazwą handlową opal morski). Osłona portu podczerwieni została wykonana z rubinu. Na obudowie umieszczono również wyraźnie widoczne śrubki wytworzone z czarnej stali nierdzewnej - tej samej, jaką używa się m.in. do produkcji broni. Do konstrukcji urządzenia wykorzystano także aluminium oraz czarny nikiel. Całości dopełnia finezyjny, odsuwany mechanizm pokrywy baterii, powstałej z jednego kawałka kryształu szafiru.

Z wyglądu telefon jest łudząco podobny do Nokii E71. Po dokładnym przyjrzeniu się jego parametrom nie ma najmniejszej wątpliwości - to E71 w zmienionej, bardziej szlachetnej obudowie. Znajdziemy tu zatem ekran TFT o przekątnej 2,36 cali i rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli), aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 Mpix czy obsługę transmisji danych w technologii HSDPA oraz WiFi. Pozostałe parametry techniczne Granda są praktycznie identyczne jak Nokii E71. Zmianie uległy jedynie gabaryty urządzenia (E71: 114 x 57 x 10 mm, Grand: 114,1 x 57,4 x 12,1 mm) oraz jego waga (E71: 127 gramów, Grand: 217 gramów).

Telefon dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych: czarnym, różowym, złotym i białym. Jego cena ma wynieść około 2600 dolarów, jednak obecnie brak jest informacji na temat ewentualnej daty jego premiery.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)