Grand 350PRL - QWERTY bardziej szlachetne

Grand 350PRL - QWERTY bardziej szlachetne

Grand 350PRL - QWERTY bardziej szlachetne
14.06.2009 12:15, aktualizacja: 15.06.2009 10:54

Firma Mobiado, zajmująca się głównie niebanalnym wzornictwem użytkowym, przedstawiła swoją nową propozycję z dziedziny telefonii komórkowej - model Grand 350PRL. Oprócz niezwykłego wyglądu i przyzwoitych parametrów, wyróżnia go przede wszystkim zestaw materiałów, z których została wykonana jego obudowa.

Grand 350PRL to urządzenie skierowane, również z powodu swojej ceny, do wymagających użytkowników. Do jego produkcji wykorzystano szereg szlachetnych materiałów. Klawisze telefonu pokryte zostały kryształem szafiru oraz stalą nierdzewną. Na obudowie odnajdziemy inkrustacje wykonane z tego samego kryształu, którego podkład stanowi masa perłowa (znana również pod nazwą handlową opal morski). Osłona portu podczerwieni została wykonana z rubinu. Na obudowie umieszczono również wyraźnie widoczne śrubki wytworzone z czarnej stali nierdzewnej - tej samej, jaką używa się m.in. do produkcji broni. Do konstrukcji urządzenia wykorzystano także aluminium oraz czarny nikiel. Całości dopełnia finezyjny, odsuwany mechanizm pokrywy baterii, powstałej z jednego kawałka kryształu szafiru.

Z wyglądu telefon jest łudząco podobny do Nokii E71. Po dokładnym przyjrzeniu się jego parametrom nie ma najmniejszej wątpliwości - to E71 w zmienionej, bardziej szlachetnej obudowie. Znajdziemy tu zatem ekran TFT o przekątnej 2,36 cali i rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli), aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 Mpix czy obsługę transmisji danych w technologii HSDPA oraz WiFi. Pozostałe parametry techniczne Granda są praktycznie identyczne jak Nokii E71. Zmianie uległy jedynie gabaryty urządzenia (E71: 114 x 57 x 10 mm, Grand: 114,1 x 57,4 x 12,1 mm) oraz jego waga (E71: 127 gramów, Grand: 217 gramów).

Telefon dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych: czarnym, różowym, złotym i białym. Jego cena ma wynieść około 2600 dolarów, jednak obecnie brak jest informacji na temat ewentualnej daty jego premiery.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)