Graficzne nowości Asusa z chłodzeniem Glaciator

Graficzne nowości Asusa z chłodzeniem Glaciator

Graficzne nowości Asusa z chłodzeniem Glaciator
Źródło zdjęć: © ASUS
24.11.2007 09:00, aktualizacja: 26.11.2007 10:18

Firma Asus przedstawiła nowy system chłodzenia o nazwie Glaciator Fansink dostępny wraz z kartami graficznymi z serii EN8800GT - modelami EN8800GT TOP/G/HTDP/512M, EN8800GT/G/HTDP/512M i EN8800GT/G/HTDP/256M. Producent twierdzi, że umożliwia on utrzymanie temperatury rdzenia graficznego o 7 stopni Celsjusza niższej niż w przypadku stosowania rozwiązań referencyjnych.

Nowe karty wyposażono w chłodzenia o nazwie Glaciator Fansink, które ma pozwalać na obniżenie temperatury GPU nawet o 7 stopni Celsjusza w porównaniu do rozwiązań referencyjnych. Charakteryzuje się ono również cichą pracą - generuje hałas na poziomie 25 dB ( zdaniem producenta, hałas referencyjnych rozwiązań sięga 50 dB ).

Asus udostępnił również nową aplikację SmartDoctor, pozwalającą w prosty sposób zmienić niezależnie częstotliwość pracy zegara jednostek shader i zegara rdzenia graficznego oraz funkcję Gamer OSD umożliwiającą podkręcanie i rozmowy tekstowe podczas grania ( dodatkowa opcja rejestrowania rozgrywki w czasie rzeczywistym ).

Parametry techniczne:

Nowe karty sprzedawane będą wraz z grą "Company of Heroes: Opposing Front". Więcej na ich temat można znaleźć na stronie producenta. - http://www.asus.com/news_show.aspx?id=9038

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)