Gra R.U.S.E. kompatybilna z Microsoft Surface - tylko po co?

Gra R.U.S.E. kompatybilna z Microsoft Surface - tylko po co?

Gra R.U.S.E. kompatybilna z Microsoft Surface - tylko po co?
Źródło zdjęć: © IDG
03.06.2009 21:30, aktualizacja: 04.06.2009 09:41

Pod koniec marca Ubisoft zapowiedział, że wkrótce wprowadzi na rynek nową markę gatunku RTS - R.U.S.E.. Wszyscy, którzy obejrzeli pierwszy trailer z gry, byli ciekawi przede wszystkim tego czy tytuł faktycznie będzie kompatybilny ze stołem Microsoft Surface. Teraz okazało się, że tak.

Ubisoft oznajmił, że R.U.S.E. będzie rewolucyjną grą RTS przygotowaną przez Eugen Systems, twórców m.in. Act of War: Direct Action.

R.U.S.E. pozwoli graczom wcielić się w przywódców rożnych państw, które walczyły podczas II Wojny Światowej. Twórcy w swoim komunikacie prasowym dodają również, że tytuł pozwoli użytkownikom wygrywać za pomocą bardzo przebiegłych działań, sztuczek i sprytnych zagrywek. Na czym miałoby to polegać? Tego niestety jeszcze nie wiemy.

Wiadomo natomiast, że gra będzie w pełni kompatybilna z panelem Microsoft Surface, tak jak na poniższym trailerze:

Niestety musimy ostudzić entuzjazm wszystrkich, którym spodobało się to rozwiązanie - Microsoft Surface aktualnie dostępny jest jedynie dla klientów biznesowych. Co ważniejsze jednak, urządzenie kosztuje w tym momencie niecałe 4. tysięcy złotych.
R.U.S.E. zaoferuje zupełnie nowy silnik graficzny IRISZOOM. Engine ma umożliwić m.in. sprawne prowadzenie działań wojennych, w tym gwałtowne zmiany widoku na pole bitwy: z lotu ptaka do wkroczenia w serce akcji i odwrotnie oraz zabawę na ogromnych i bardzo szczegółowych mapach. Do tego dodać można jeszcze satelitarne zbliżenia, zaawansowane AI oraz dopracowane zasady fizyki.

Obraz
© (fot. IDG)

Ciekawostką jest, że autorzy zamierzają do produkcji R.U.S.E. ściśle współpracować z Intelem. Elliot Garbus, vice prezes Intel Software and Services Group i generalny menedżer Visual Computing Software Division powiedział, że twórcy chcą pokazać graczom czym jest gra w R.U.S.E z wykorzystaniem platform opartych o procesor Intel Core i7. Cóż, znaczenie tej zapowiedzi poznamy prawdopodobnie dopiero po premierze gry. Póki co podobne stwierdzenie oznaczać może przede wszystkim dość wysokie wymagania sprzętowe.
R.U.S.E. trafi na platformy PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3 na przełomie roku 2009 i 2010 roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)