Gospodynie domowe dominują w sieci

Gospodynie domowe dominują w sieci

Gospodynie domowe dominują w sieci
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
02.01.2009 20:30, aktualizacja: 05.01.2009 09:21

Badanie przeprowadzone wśród internautów ujawniło zaskakujące rezultaty. Okazało się, że na czele listy osób spędzających najwięcej czasu on-line, znajdują się brytyjskie gospodynie domowe.

Ankieta przeprowadzona wśród 27 tysięcy internautów z 16 krajów wykazała, że jeśli chodzi o ilość czasu przebywania w cyberprzestrzeni, to angielskie gospodynie domowe nie mają sobie równych. Wedle badania, aż 47% ich wolnego czasu poświęcają one na serfowanie po Internecie. Dla porównania, studentom internetowa aktywność zajmowała jedynie 39% wolnego czasu, a bezrobotnym tylko 32%. W tej kwestii Brytyjczycy i tak znajdują się daleko za mieszkańcami Chin. Ogólnie Brytyjczycy spędzają bowiem 28% wolnego czasu w Internecie, podczas gdy Chińczycy - 44%.

Badanie obejmowało też kwestię internetowych znajomości. Tutaj mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa również nie wiodą prymu, bowiem do spotkań "twarzą w twarz" z osobami poznanymi on-line przyznało się 58% badanych. W Niemczech ta liczba wyniosła natomiast aż 76%. Badanie wykazało także wzrost popularności znajomości wyłącznie internetowych ( zainteresowanie takimi znajomościami rosło z wiekiem ankietowanych ). Co ciekawe, aż 37% ankietowanych było niepewnych prawdziwej tożsamości internetowego znajomego, ale zupełnie ich to nie obchodziło.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)