Gorenje D7664N - suszarka z funkcją wygładzania tkanin

Gorenje D7664N - suszarka z funkcją wygładzania tkanin

Gorenje D7664N - suszarka z funkcją wygładzania tkanin
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.09.2012 13:21

Gorenje D7664N to nowa suszarka kondensacyjna w ofercie tego producenta, która w odróżnieniu od wielu innych modeli korzysta z pompy ciepła. Ciekawostką jest zastosowanie technologii IonTech, która za pomocą naładowanych energetycznie jonów wygładza włókna suszonych ubrań.

Bęben suszarki Gorenje D7664. ma jedną z największych pojemności na rynku (120 litrów), co pozwala na jednoczesne suszenie do 7kg mokrych ubrań. Za dokładne i szybkie suszenie odpowiada technologia TwinAir, polegająca na dwukierunkowym nadmuchu powietrza. W tej technologii kierunek nawiewu powietrza jest dostosowany do kierunku obrotu bębna, co skraca czas potrzebny do wysuszenia ubrań. Dodatkowo, rozwiązanie takie pomaga także zmniejszyć zagniecenia bielizny w trakcie suszenia.

Technologia IonTech generuje podczas suszenia ładunki elektryczne, które eliminują z ubrań nieprzyjemne zapachy jedzenia i nikotyny. Podstawową ich funkcją jest jednak znaczne zmniejszenie zagnieceń, które powstają podczas procesu suszenia tkanin. Dzięki naładowanym elektrycznie jonom zmniejszane jest elektryzowanie się tkanin, ich napięcia i naprężenia, czego efektem jest znaczne zredukowanie zagnieceń.

Duży otwór drzwi (średnica 3. cm) pozwala wkładać do bębna większe sztuki bielizny, takie jak kołdry, firany, pościel czy poduszki. Szeroki na 180° kąt otwarcia drzwi oraz oświetlenie LED wnętrza bębna ułatwiają wyjmowanie bielizny po zakończeniu suszenia.

Mimo wielu dodatkowych funkcji suszarka Gorenje D7664. jest sprzętem wyjątkowo ekonomicznym. Klasa energetyczna została ustalona na klasę A -40%. Oznacza to, że pobór energii jest o 40% niższy, niż w klasie A. Roczne zużycie energii określono natomiast na 130 kWh przy założeniu 160 uruchomień suszarki w standardowym trybie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)