GoPro wchodzi w wirtualną rzeczywistość

GoPro wchodzi w wirtualną rzeczywistość30.04.2015 11:08
GoPro wchodzi w wirtualną rzeczywistość
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

GoPro najwyraźniej nie zamierza spoczywać na laurach. W ubiegłym roku pojawiły się pierwsze doniesienia na temat tego, że producent popularnej serii kamer Hero zamierza zająć się produkcją własnych dronów. Teraz firma przejęła francuskie przedsiębiorstwo Kolor, zajmujące się produkcją oprogramowania do tworzenia sferycznych filmów.

Oprogramowanie produkowane przez Kolor pozwala użytkownikom na łączenie wielu zdjęć, lub obrazu pochodzącego z wielu kamer, w sferyczne obrazy, lub takież nagrania. W pierwszym przypadku rezultat przypomina Google Street View, w drugim mamy do czynienia z interaktywnym sferycznym nagraniem. Kwota, za jaką Kolor zostało przejęte nie została podana, ale nietrudno się domyślić, że GoPro będzie chciało wykorzystać doświadczenie francuskiej firmy do tego, by wyraźnie zaznaczyć swoją obecność na tworzącym się rynku urządzeń do tworzenia sferycznych nagrań.

Na decyzję o przejęciu Kolor miało zapewne wpływ wiele czynników, ale nie bez znaczenia musiał być fakt, że już pierwsze swoje sferyczne filmy tworzyli właśnie wykorzystując kamery produkcji GoPro. Dodatkowo, w przeciwieństwie do wielu innych projektów związanych z przestrzennymi filmami, efekty prac Kolor są bardzo przystępne, ponieważ można oglądać je nie tylko z użyciem gogli VR, ale też w przeglądarce czy w aplikacji mobilnej.

- Przed GoPro widzimy niezwykłą możliwość stania się forpocztą ruchu Virtual Reality - stwierdził CEO firmy Nick Woodman podczas kwartalnego spotkania z inwestorami. - Ponieważ kamery GoPro już teraz są najczęściej wybieranym narzędziem do zapisywania emocjonujących doświadczeń, jest czymś naturalnym, że chcemy wykonać kolejny krok naprzód.

Zobacz także: Niesamowity lot nad wulkanem. To jeszcze odwaga czy już szaleństwo?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)