Google zużywa aż 0,01% prądu produkowanego na całym świecie

Google zużywa aż 0,01% prądu produkowanego na całym świecie
Źródło zdjęć: © Thinkstock

08.08.2011 11:33, aktual.: 08.08.2011 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według raportu jest to TYLKO 0,01%. Google posiada 900 tysięcy serwerów i, przy takiej liczbie, ich zużycie prądu jest uważane za niskie.

Dane na temat serwerów Google zostały zebrane przez doktora Jonathana Koomey'a. Google nie podaje ilości serwerów, które posiada do wiadomości publicznej, dlatego wszystkie te dane są jedynie szacunkami. Według doktora, światowe zużycie prądu przez serwery wszystkich firm ocenia się na 1,1. do 1,5%. To sporo energii, nie sądzicie?

Obraz
© (fot. Thinkstock)

Teraz, Google ze swoją flotą prawie miliona serwerów zużywa jedynie procent energii elektrycznej wśród wszystkich serwerów. Koniec końców, gigant z Mountview konsumuje ok. 22. MW energii elektrycznej - 0,01% w skali świata. I to według Koomey'a nie jest sporo. Doktor uważa, że serwery Google zużywają mniej prądu niż tradycyjne. Najprawdopodobniej jest to związane z faktem, iż Google sam składa swoje serwery, nie kupując gotowych. Ponadto, firma inwestuje w "zieloną" energię, zmniejszając negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Mnie nadal zastanawia - jakie firmy posiadają więcej serwerów od Google? Gdzie podziało się te 99. energii elektrycznej wśród serwerów?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)