Google zmienia emoji sałatki. Teraz jest przyjazna dla wegan

Google zmienia emoji sałatki. Teraz jest przyjazna dla wegan

Google zmienia emoji sałatki. Teraz jest przyjazna dla wegan
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | /Twitter
Arkadiusz Stando
08.06.2018 13:57, aktualizacja: 08.06.2018 18:17

Gigant właśnie przeprojektował emoji przedstawiające sałatkę tak, aby spodobała się szerszej grupie osób. Z obrazka usunięto jajko i pozostawiono same warzywa. Taka wersja spodoba się szerszej grupie osób? Cóż, komentarze na to nie wskazują.

O zmianach w emoji Google'a poinformowała jedna z projektantek firmy za pośrednictwem Twittera. W swoim wpisie informuje, że przywiązuje szczególną uwagę do poglądów osób, które korzystają z usług firmy. Cóż, patrząc na opinię komentujących jej wpis, wygląda na to, że nie wszystkim spodobała się zmiana.

Internauci zarzucają projektantce hipokryzję. "Usunięto jajko z uwagi na wegan? A co z ludźmi, którzy mają alergię na pomidory?" - komentuje jeden z użytkowników. Z drugiej strony, kto je sałatkę z jajkami? Ja widzę tutaj po prostu usunięcie zbędnego elementu, a nie uszczęśliwiania wegan.

Nieprzychylne komentarze skłoniły projektantkę Google'a do napisania kolejnego tweeta. "Cześć mięsożercy, weganie i wszyscy pomiędzy! Po prostu chcę wyjaśnić, że celem redesignu sałatkowych emoji było stworzenie obrazu bardziej wiernego opisowi Unicode: miska zdrowej sałatki, zawierająca sałatę, pomidor i inne produkty sałatkowe, takie jak ogórek". Smacznego!"

Dziękuję. Ja nie zamierzam rezygnować z używania tej "emotki", a Wy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)