Google zamyka kolejne serwisy

Google zamyka kolejne serwisy

Google zamyka kolejne serwisy
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
23.01.2012 13:30

Google wyłączna kolejne serwisy lub integruje ich funkcje w innych usługach. Taki los spotka Picnik, Google Sky Map, Needlebase, Google Message Community, Social Graph API i Urchin.

O większości z tych serwisów i tak nie słyszeliście: były głównie przeznaczone dla wąskiej grupy Internautów. Google Message Community to usługa backupu mejlów z innych serwisów przeznaczona dla firm. Usługa będzie działać do końca umów z poszczególnymi firmami. Google Sky Map, aplikacja na Androida umożliwiająca obserwowanie nieba zostanie przeniesiona do nieba open-source, gdzie zajmie się nią cała społeczność programistów. Needlebase, platforma zarządzania danymi zostanie wyłączona 1 czerwca 2012. Picnik zostanie zamknięty 19 kwietnia, po czym zintegrowany z innymi usługami Google. Strona do edycji zdjęć online oferuje możliwość ściągnięcia wszystkich swoich dzieł lub ich eksportu do Google+. Także opcja premium stała się darmowa dla wszystkich, a osoby, które ją wykupiły dostaną zwrot pieniędzy. Interfejs Social Graph API nie odniósł sukcesu i Google wyłączy go 20 kwietnia. Urchin, nabyta przez Google technologia pozwoliła stworzyć Statystyki Google. Jako osobna usługa zostanie wyłączona w marcu.

Czy korzystaliście z któregokolwiek serwisu wyżej wymienionego? Bo pomijając Picnika nie nie widzę tu powodów do rozpaczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)