Google zaktualizował kamery robiące zdjęcia do Street View. To pierwsza taka zmiana od 8 lat

Google zaktualizował kamery robiące zdjęcia do Street View. To pierwsza taka zmiana od 8 lat
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Aleksandra Grzegrzółka

06.09.2017 15:35, aktual.: 09.09.2017 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kamery, odpowiadające za robienie zdjęć do Street View, są już trochę przestarzałe. Dlatego Google postanowił je wymienić pierwszy raz od ośmiu lat.

Kamery Google, odpowiadające za robienie zdjęć do Street View, pochodzą z 2009 roku. Dziś to jednak nieco przestarzały sprzęt - dlatego postanowiono je wymienić. Czemu ma służyć aktualizacja? Jen Fitzpatrick, wicedyrektor wydziału map w firmie tłumaczył, ze celem technologicznego giganta jest dostarczanie lepszych odpowiedzi na coraz precyzyjniejsze pytania użytkowników.

Wirtualne spacery już od dawna nie są jedynie ciekawostką - dzięki nim możemy szybko otrzymać informację na temat np. tego, gdzie najbliżej siebie znajdziemy poszukiwany przez nas sklep czy restaurację.

Wyobraźcie sobie, o ile prościej byłoby również formułować pytania w oparciu o szczegóły takie jak kolor ściany budynku - jednak obraz rejestrowany przez starsze kamery nie jest na tyle dobrej jakości, aby podobne detale ulegały łatwej analizie. Dlatego te nowe mają robić zdjęcia o nieskazitelnej jakości. Wykonują zdjęcia z każdej strony pojazdu jednocześnie, pomimo organiczenia ilości kamer z 15 do 7.

Obraz
© Fot. Redakcja WP Tech

Każda 20 megapikselowa kamera jest również wyposażona w specjalne czujniki. To pomoże we współpracy z ciągle rozwijaną przez firmę sztuczną inteligencją, a także stale trenowanymi botami Google. Nowe kamery oznaczają także kolejne przejazdy, w celu wykonania nowych zdjęć. To się może przydać - na Street View często można znaleźć widok danej ulicy z 2014 lub 2012 roku. Od tego czasu już trochę minęło...Samochody Google podróżujące w celu zrobienia nowych zdjęć można było ostatnio spotkać i w Polsce - tu możecie znaleźć naszą relację z tego wydarzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)