Google wśród pięciu najbardziej niebezpiecznych sieci

Google wśród pięciu najbardziej niebezpiecznych sieci

Google wśród pięciu najbardziej niebezpiecznych sieci
Źródło zdjęć: © google
26.06.2008 11:30, aktualizacja: 26.06.2008 22:43

Z danych Google'a wynika, że jednym z największych w Sieci źródeł szkodliwego oprogramowania jest... Google. Sponsorowana przez wyszukiwarkowego giganta organizacja Stopbadware.org poinformowała, że sieć Google'a to jedna z pięciu sieci, w której znajduje się najwięcej niebezpiecznych witryn.

Jeszcze przed rokiem Google nie mieściło się w pierwszej 10. Ostatnio jednak cyberprzestępcy zainteresowali się serwisem Blogger, który wykorzystują do tworzenia witryn zarażonych szkodliwym kodem.

Blogger jest darmowym, popularnym serwisem, więc każdy może stworzyć na nim bloga. Korzystają z tego cyberprzestępcy, którzy automatycznie kreują setki blogów zawierających odnośniki do szkodliwych witryn lub też zarażonych niebezpiecznym oprogramowaniem. Poza Google'em pozostałe sieci z pierwszej piątki znajdują się w Chinach. Najbardziej ryzykowne jest korzystanie z China Network, w którym w maju znaleziono 48 834 niebezpieczne witryny. W sieci Google' takich witryn było 4261.

Stopbadware.org zauważa też, że szkodliwe strony WWW są przenoszone na chińskie serwery. Jeszcze w ubiegłym roku większość takich witryn była hostowana w USA. Obecnie w Stanach Zjednoczonych znajduje się "tylko" 21% tego typu stron. Sieci krajów Europy Zachodniej są znacznie bezpieczniejsze. Zdaniem specjalistów ze Stopbadware.org oznacza to, że albo są rzadziej atakowane, albo ich administratorzy lepiej przykładają się do pracy niż Amerykanie.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)