Google walczy o prawa homoseksualistów

Google walczy o prawa homoseksualistów
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu z Google.pl

07.02.2014 15:00, aktual.: 07.02.2014 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozpoczynają się zimowe igrzyska olimpijskie, które w tym roku będą odbywać się w rosyjskim Soczi. Igrzyskom towarzyszą kontrowersje związane z ostrą polityką Rosji wobec osób homoseksualnych.

Zarzuty o korupcję, defraudację, fatalne warunki noclegowe - o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Soczi 201. zrobiło się głośno zanim te na dobre się rozpoczęły, kładąc cień na wspaniałą w swoim założeniu imprezę, na której o złoty medal walczą najlepsi sportowcy z całego świata.

Google postanowił zabrać głos w jednej z "kłopotliwych" spraw dotyczących igrzysk i rosyjskiej polityki. Ów głos wyraził poprzez swoją główną stronę, dedykowaną dziś igrzyskom. Logo Google’a umieszczone jest na kolorowym tle, kolorystycznie nawiązującym do tęczy, a więc symbolu m.in. gay pride. A pod polem wyszukiwania umieszczono następującą sentencję:

_ Uprawianie sportu jest prawem człowieka. Każdy musi mieć możliwość uprawiania sportu bez jakiejkolwiek dyskryminacji i w zgodzie z duchem olimpijskim, czyli w atmosferze wzajemnego zrozumienia, przyjaźni, solidarności i zasad fair play – przetłumaczone przez Google na podstawie Karta Olimpijska _

W ubiegłym roku prezydent Władimir Putin ogłosił, że uchwalone zostaną ustawy, które powstrzymają homoseksualną propagandę, zwłaszcza wśród nieletnich. Google wspiera środowiska LGBT, które potępiają ten atak na ich prawo do wolności.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "W Soczi iPhone’y i Lumie będą zakazane"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)