Google Sync dla iPhone'a i telefonów z Windows Mobile

Google Sync dla iPhone'a i telefonów z Windows Mobile10.02.2009 10:00
Google Sync dla iPhone'a i telefonów z Windows Mobile
Źródło zdjęć: © Apple

Google zaprezentowało usługę synchronizacji danych dla smartfonów wyposażonych w system Windows Mobile, iPhone'a oraz telefonów obsługujących protokół SyncML. Jej premiera zbiegła się w czasie z doniesieniami o pracach nad podobną usługą, prowadzonymi przez Microsoft.

Już od pewnego czasu usługa taka dostępna jest dla użytkowników urządzeń BlackBerry. Teraz dostęp do niej uzyskają też użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą Windows Mobile, iPhone'ów oraz telefonów obsługujących protokół SyncML.

Google Sync, uruchomione w wersji beta, pozwala na synchronizację kontaktów w książce telefonicznej oraz wpisów w kalendarzu z tymi zawartymi w usługach Google Contacts oraz Google Calendar. W telefonach z Windows Mobile na pokładzie oraz iPhone'ach możliwa będzie pełna synchronizacja, natomiast w wypadku telefonów z obsługą protokołu SyncML można będzie wykonać jedynie kopię książki telefonicznej. Niestety, w dalszym ciągu nie doczekaliśmy się opcji synchronizacji wiadomości e-mail z konta Gmail. Aby mieć do nich stały dostęp wciąż będzie trzeba korzystać z zewnętrznych aplikacji.

Dzięki umowie podpisanej pomiędzy firmami Google i Microsoft, użytkownicy usługi Google Sync będą mogli bezpłatnie skorzystać z rozwiązania opartego o Microsoft Exchange.

Podobne usługi świadczą lub wkrótce będą świadczyć konkurenci Google. Microsoft intensywnie pracuje nad usługą My Phone. Oprócz synchronizacji wpisów w książce telefonicznej oraz z kalendarza, umożliwi ona także wykonanie kopii zapasowej innych danych znajdujących się w telefonie takich jak zdjęć, muzyki, dokumentów czy listy zadań. Usługa ta ma być bezpłatna.

Apple również oferuje podobną funkcjonalność, MobileMe, która pozwala na synchronizację kontaktów, wpisów z kalendarza oraz wiadomości e-mail pomiędzy telefonem a komputerem. Jest ona jednak płatna - roczny koszt abonamentu wynosi 99 dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)