Google Street View zwiększa zasięg

Google Street View zwiększa zasięg

Google Street View zwiększa zasięg
Źródło zdjęć: © maps.google.com
19.03.2009 17:00, aktualizacja: 20.03.2009 10:53

Firma Google poinformowała o uruchomieniu usługi Street View w Wielkiej Brytanii oraz Holandii. Warto dodać, że łączna ilość krajów w których można oglądać zdjęcia robione z perspektywy przechodnia idącego ulicą zwiększyła się do dziewięciu.

Usługa Google Street View została po raz pierwszy uruchomiona w roku 200. i swoim zasięgiem obejmowała jedynie terytorium Stanów Zjednoczonych. Następnie została rozszerzono ją na sześć kolejnych krajów: Japonię, Australię, Nową Zelandię, Francję Hiszpanię oraz Włochy. Teraz, do grona krajów, których zdjęcia ulic robione z perspektywy przechodnia idącego ulicą dostępne są w Street View, dołączyły Wielka Brytania oraz Holandia.
Usługa Google od początku wzbudzała protesty organizacji dbających o ochronę prywatności obywateli. Tak było między innymi w USA czy Japonii. Sytuacja powtórzyła się również w dwóch nowych krajach. Przedstawiciele amerykańskiego giganta zapewniają jednak, że nowe fotografie dodawane są do serwisu z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków ostrożności.

Ed Parsons z Google twierdzi, że w ochronie prywatności pomóc ma między innymi specjalny program rozmywający obraz twarzy osoby będącej na zdjęciu (zdaniem twórców Street View oprogramowanie to jest skuteczne w 99. przypadków). Co więcej, ciągle aktywna pozostaje usługa w której użytkownicy mogą zgłaszać skargi na zdjęcia zamieszczone w serwisie. Po odpowiednim rozpatrzeniu, sporne fotografie usuwane są z usługi Google.
Przedstawiciele amerykańskiego giganta nie poinformowało kiedy do Street View zostaną dodane kolejne kraje.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)