Google Sidewiki - komentarze od ręki

Google Sidewiki - komentarze od ręki
Źródło zdjęć: © google

24.09.2009 13:00, aktual.: 25.09.2009 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa funkcja paska narzędziowego Google Toolbar umożliwia dzielenie się komentarzami podczas wizyt na stronach internetowych

Nowa funkcja paska Google Toolbar umożliwia bezpośrednie przypisanie komentarza lub uwag internauty do odwiedzanej przez niego strony. Aby uruchomić nową funkcję wystarczy połączyć się z jakimś serwisem i kliknąć charakterystyczną, żółtą ikonę na pasku Google Toolbar. Jeżeli wcześniej ktoś pozostawił komentarze dotyczące strony, będzie można je przeczytać w bocznym pasku umiejscowionym po lewej stronie okna przeglądarki.

Obraz
© (fot. Google)

Dodawanie komentarzy jest możliwe po uprzednim zalogowaniu się na konto Google. Nowej funkcji towarzyszy mechanizm sprawdzający zgodność zamieszczanych komentarzy z tematyką strony, której dotyczą. Wraz z systemem oceny komentarzy przez użytkowników decyduje on o kolejności ich wyświetlania w bocznym pasku.

Sidewiki umożliwia też poinformowanie o nowym wpisie znajomych na Facebooku lub Twitterze.

Do korzystania z Sidewiki konieczna jest przeglądarka Internet Explorer 6 lub Firefox 2 lub ich nowsze wydania. Usługa nie jest jeszcze dostępna dla przeglądarki Chrome.

Strona domowa Google Toolbar wraz z funkcją Sidewiki znajduje się tutaj - http://www.google.pl/sidewiki/intl/pl/index.html.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)