Google przestaje się liczyć, teraz rządzi...

Google przestaje się liczyć, teraz rządzi...

Google przestaje się liczyć, teraz rządzi...
Źródło zdjęć: © Gizmodo
24.11.2010 16:17

Zastanawiacie się zapewne, dlaczego nasz ulubieniec Mark Zuckerberg tak się uśmiecha. Wynika to po pierwsze z jego pogodnego usposobienia, a po drugie z faktu, że Facebook jest już w USA popularniejszy od wyszukiwarki Google.

Analitycy z Hitwise donoszą, że w ubiegłym tygodniu wizyt na Facebook.com było o 3 procent więcej niż na Google.com, zaś odsłon Facebooka było aż 5 razy więcej niż odsłon Google. Dokładnie 1/1. wizyt amerykańskich internautów i 1/4 odsłon witryn internetowych przypada na Facebooka.

Inne źródła nie potwierdzają tej statystyki. comScore podaje, że w październiku FB odnotował w USA 15. milionów unikalnych użytkowników, podczas gdy Google 173 miliony. Ten sam zespół analityków podał jednak, że w ujęciu rocznym (październik 2009-październik 2010) FB zwiększył ruch na stronie o 55 procent, co może oznaczać, że wyniki za listopad będą inne.

Wszystko wskazuje na to, że portal, który już w czerwcu tego roku odnotował 500.000.000 użytkowników, będzie się w 2011 roku nadal rozwijał w oszałamiającym tempie. Tym, bardziej, że nie spoczął na laurach i stawia na innowacje.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (128)