Google proponuje Komisji Europejskiej kompromis

Google proponuje Komisji Europejskiej kompromis
Źródło zdjęć: © meneame comunicacions, sl / flickr.com / CC

26.04.2013 11:00, aktual.: 26.04.2013 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komisja Europejska zarzuca Google, że firma konkuruje w nieuczciwy sposób, wyświetlając w wynikach wyszukiwania swoje usługi na pierwszym miejscu. Ale to ma się zmienić i Google ma już pierwsze pomysły jak wyjść z całej sytuacji bez kary finansowej.

Żeby upewnić się, że konkurencyjne serwisy są prezentowane „uczciwie”, Google zaproponowało oddzielenie linków do nich ramką lub innym „przejrzystym elementem graficznym”. Teraz Komisja Europejska prosi konkurencję Google o wyrażenie swojej opinii na temat pierwszych propozycji Mountain View. Jeśli nikt nie zgłosi zastrzeżeń, przyszłe wyniki wyszukiwania Google mogą wyglądać tak jak na przykładzie poniżej.

Obraz
© (fot. Giznet.pl)

Jeśli chodzi o inne rzeczy, które zarzucane były Google, firma zamierza zobowiązać się do opracowania narzędzi, które pozwolą stronom internetowym „wypisać się”. z produktów Google, a wydawcom gazet pozwolą na kontrolowanie tego co będzie wyświetlane w Google News. Google ma także zrezygnować z blokowania reklamodawcom możliwości zarządzania kampaniami na innych platformach reklamowych.

Ale jest raczej mało prawdopodobne, że to zadowoli konkurencję Google.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)