Google proponuje Komisji Europejskiej kompromis

Google proponuje Komisji Europejskiej kompromis26.04.2013 11:00
Google proponuje Komisji Europejskiej kompromis
Źródło zdjęć: © meneame comunicacions, sl / flickr.com / CC

Komisja Europejska zarzuca Google, że firma konkuruje w nieuczciwy sposób, wyświetlając w wynikach wyszukiwania swoje usługi na pierwszym miejscu. Ale to ma się zmienić i Google ma już pierwsze pomysły jak wyjść z całej sytuacji bez kary finansowej.

Żeby upewnić się, że konkurencyjne serwisy są prezentowane „uczciwie”, Google zaproponowało oddzielenie linków do nich ramką lub innym „przejrzystym elementem graficznym”. Teraz Komisja Europejska prosi konkurencję Google o wyrażenie swojej opinii na temat pierwszych propozycji Mountain View. Jeśli nikt nie zgłosi zastrzeżeń, przyszłe wyniki wyszukiwania Google mogą wyglądać tak jak na przykładzie poniżej.

288757763172219027
Źródło zdjęć: © (fot. Giznet.pl)

Jeśli chodzi o inne rzeczy, które zarzucane były Google, firma zamierza zobowiązać się do opracowania narzędzi, które pozwolą stronom internetowym „wypisać się”. z produktów Google, a wydawcom gazet pozwolą na kontrolowanie tego co będzie wyświetlane w Google News. Google ma także zrezygnować z blokowania reklamodawcom możliwości zarządzania kampaniami na innych platformach reklamowych.

Ale jest raczej mało prawdopodobne, że to zadowoli konkurencję Google.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)