Google pomaga się odnaleźć po trzęsieniu ziemi

Google pomaga się odnaleźć po trzęsieniu ziemi

Google pomaga się odnaleźć po trzęsieniu ziemi
Źródło zdjęć: © AP
23.02.2011 09:41, aktualizacja: 23.02.2011 09:52

Po niedawnym trzęsieniu ziemi w Nowej Zelandii zespół Google stworzył specjalne narzędzie, aby pomóc jego ofiarom

Po niedawnym trzęsieniu ziemi w Nowej Zelandii zespół Google stworzył specjalne narzędzie, aby pomóc jego ofiarom - informuje "New Scientist".

Trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopnia w skali Richtera zniszczyło wiele budynków w Christchurch, drugim co do wielkości mieście Nowej Zelandii. Liczba ofiar śmiertelnych to co najmniej 6. osób. Pod gruzami może być uwięzionych kilkuset ludzi.

Obraz
© (fot. )

W związku z tym "grupa szybkiego reagowania" Google stworzyła proste narzędzie, pozwalające dowiadywać się o losie ocalonych. Podobną rolę odgrywały podczas wojen i katastrof kartki przypinane na ścianach w miejscach publicznych.

Na specjalnej stronie "Person Finder: Christchurch Earthquake, February 2011. można - w zależności od swojej sytuacji - kliknąć opcję "Szukam kogoś" lub "Mam informację o kimś". Dzięki temu możliwa jest szybka wymiana informacji - wprowadzono już zapytania i dane dotyczące ponad 5300 osób.

Google zastrzega, że nie ma możliwości weryfikacji, czy wprowadzane dane są prawdziwe.

Jednocześnie władze utworzyły stronę informującą o zawalonych budynkach, uwięzionych pod gruzami ludziach oraz czynnych publicznych telefonach i bankomatach. Wystarczy zalogować się na określonym miejscu mapy, by otrzymać powiadomienie o nowych wiadomościach dotyczących obszaru w promieniu 20 kilometrów.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)