Google otworzy w Polsce nowoczesne centrum dla startupów

Google otworzy w Polsce nowoczesne centrum dla startupów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.06.2014 11:03, aktual.: 05.06.2014 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eric Schmidt, prezes rady Google, podczas spotkania z Premierem Donaldem Tuskiem, omówił plan uruchomienia w Warszawie Google Campus - nowoczesnego ośrodka dla startupów technologicznych. Warszawski Campus zostanie otwarty w pierwszej połowie 2015 r. i będzie trzecim takim ośrodkiem na świecie, po Londynie i Tel Avivie. To jedno z działań Google w ramach ogłoszonego dzisiaj programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości
w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Google Campus Warszawa to inicjatywa Google w ramach programu innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W styczniu 201. r. Google uruchomił w Krakowie program Google for Entreprenurs. W kwietniu br. Google nawiązał również współpracę z Uniwersytetem Warszawskim, który dzięki grantowi w wysokości 1 mln USD uruchomił Digital Economy Lab, interdyscyplinarny ośrodek badawczy zajmujący się badaniami nad gospodarką cyfrową i budowaniem nowoczesnych kompetencji cyfrowych Polaków.

Dzisiaj firma Google ogłosiła również, wraz z Res Publiką oraz Funduszem Wyszehradzkim i dziennikiem Financial Times, start kampanii New Europe 10. Challengers, która ma na celu wyłonienie setki inspirujących innowatorów, którzy zmieniają oblicze Europy Środkowo-Wschodniej. Eric Schmidt odwiedził Polskę w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Naszym zdaniem:

Inicjatywa Google bardzo nas cieszy. Po raz kolejny nasz kraj staje się miejscem wyboru dla inwestycji, ale też rozwoju ciekawych inicjatyw światowych gigantów. Zaplecze techniczne Google, ale też ogromna wiedza i kapitał ludzki jego pracowników pozwala nam wierzyć, że polskie centrum startupów odniesie spory sukces. Wierzymy w to tym bardziej, gdyż Polacy coraz częściej ze swoją wiedzą i wykształceniem stanowią istotny element centrów R&D największych graczy na rynku technologicznym.

Google w Polsce

Google jest obecne w Polsce od 200. r. Obecnie posiada w Polsce 3 biura, w których zatrudnia niemal 500 osób. Biuro w Warszawie zatrudnia pracowników zajmujących się przede wszystkim sprzedażą usług, marketingiem czy komunikacją, jak również inżynierów centrum badawczo-rozwojowego. Biuro we Wrocławiu jest jednym z największych biur wsparcia i obsługi klienta na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Biuro w Krakowie zatrudnia blisko 200 inżynierów, współuczestniczących w globalnych projektach technologicznych.

googlewiadomościstartup