Google ostrzega użytkowników poczty Gmail przed atakami z Chin

Google ostrzega użytkowników poczty Gmail przed atakami z Chin

Google ostrzega użytkowników poczty Gmail przed atakami z Chin
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
02.06.2011 10:50, aktualizacja: 02.06.2011 11:03

Amerykańska firma internetowa Google ostrzegła w środę użytkowników
swojej poczty elektronicznej przed atakami hakerów, prawdopodobnie z Chin.

Nieznani sprawcy włamali się do skrzynek pocztowych setek użytkowników kont Gmail. Ofiarami tego ataku są przede wszystkim pracownicy administracji waszyngtońskiej, chińscy dysydenci oraz dziennikarze, wojskowi i urzędnicy z innych krajów azjatyckich, głównie z Korei Południowej.

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

Hakerom udało się zdobyć hasła dostępów, wejść do skrzynek i przejąć znajdujące się w nich informacje. Firma Google zorientowała się w sytuacji i poinformowała o niej ofiary ataku, a także zabezpieczyła ich konta.

Atak, jak przypuszcza Google, wyszedł z chińskiego miasta Jinan. Amerykańska firma zaapelowała do wszystkich użytkowników kont Gmail do zachowania czujności i stosowania bezpiecznych haseł dostępu. "Nie możemy powiedzieć, kto jest odpowiedzialny za to, co się stało" - stwierdził rzecznik Google Kay Oberbeck.

Nie był to pierwszy cybernetyczny atak z Chin na Google i jego użytkowników. W 200. roku hakerzy próbowali włamać się do skrzynek pocztowych chińskich dysydentów oraz do systemów amerykańskiego giganta internetowego.

PAP/SW/

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)