Google może zapłacić wielomiliardową karę!

Google może zapłacić wielomiliardową karę!

Google może zapłacić wielomiliardową karę!
Źródło zdjęć: © flickr/tiseb
18.04.2016 13:31, aktualizacja: 18.04.2016 15:10

Należąca do Alphabetu firma Google ma coraz więcej kłopotów w związku z coraz liczniejszymi zarzutami o praktyki monopolistyczne. Władze naszej Unii właśnie wystosowały kolejne.

Unia Europejska zarzuca Google'owi nieuczciwe pozycjonowanie usług konkurencji w wyszukiwarce. Dodatkowo Rosja popadła w konflikt z amerykańską firmą po tym, jak ta druga zakazała swoim partnerom preinstalowania oprogramowania rosyjskiej firmy Yandex (a także innych firm). Teraz Margrethe Vestager, komisarz europejski, próbuje się wykazać przed wyborcami i zarzuca Google'owi nieuczciwe praktyki związane z systemem operacyjnym Android.

Komisarz jest zdania, że Google nadużywa swojej pozycji monopolistycznej, żądając od każdego partnera preinstalowania jego aplikacji, takich jak Google Maps czy Gmail. Zarzuty nie zostały jeszcze przedstawione formalnie, ale wiele wskazuje na to, że to tylko kwestia czasu

Jeżeli Google zostanie uznany winym, grozi mu kara w wysokości 10 procent przychodów firmy Alphabet, do której należy. A więc nawet 73,6 miliarda dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Znamy specyfikację Galaxy Note 5

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)