Google Moon: nowe dokładniejsze zdjęcia od NASA

Google Moon: nowe dokładniejsze zdjęcia od NASA

Google Moon: nowe dokładniejsze zdjęcia od NASA
23.09.2007 09:00, aktualizacja: 24.09.2007 10:27

W serwisie Google Moon można już oglądać nowe, znacznie dokładniejsze niż dotychczas, fotografie powierzchni Księżyca. Zdjęcia zostały dostarczone przez NASA. Pochodzą one z misji Apollo.

Google Moon - http://www.google.com/moon/ udostępnia teraz zdjęcia panoramiczne, odnośniki do klipów audio i wideo oraz informacji o zadaniach astronautów. NASA dodała też szczegółowe informacje na temat poszczególnych obszarów Księżyca. Mogą być one wykorzystane zarówno przez profesjonalistów, jak i astronomów-amatorów.

Chris C. Kemp - dyrektor ds. strategicznych w Ames Research Center - mówi, że to dopiero początek. Agencja kosmiczna chce wykorzystać Google'a jako platformę, na której powstanie cała rodzina internetowych aplikacji związanych z naturalnym satelitą naszej planety. Dzięki temu naukowcy na całym świecie będą mieli łatwy dostęp do interesujących ich danych. NASA współpracuje też z Google przy rozwijaniu serwisu Google Earth. Ścisła współpraca pomiędzy Agencją a koncernem jest możliwa porozumieniu Space Act Agreement, które zostało podpisane w grudniu ubiegłego roku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)