Trwa ładowanie...
d3v1eft

Google Maps. Makabryczne odkrycie na zdjęciach satelitarnych

William Moldt zaginął na Florydzie w listopadzie 1997 roku. Przez ponad 20 lat śledczy nie byli w stanie ustalić jego losów. Niespodziewanie zagadkę pomogło rozwiązać zdjęcie satelitarne z Google Maps.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki Google Maps udało się rozwiązać zagadkę sprzed ponad 20 lat
Dzięki Google Maps udało się rozwiązać zagadkę sprzed ponad 20 lat (google maps)
d3v1eft

Mężczyzna wracał z nocnego klubu, skąd wyszedł około godziny 23. W toku śledztwa ustalono, że choć nie pił zbyt często, tamtego wieczoru zamówił kilka drinków - donosi "Gazeta Pomorska".

Jak czytamy, około godziny 21:30 Moldt zadzwonił do partnerki, informując, że wróci niedługo. Była to ostatnia próba kontaktu z jego strony. Bliscy zgłosili zaginięcie, ale przez lata losy mężczyzny pozostawały zagadką.

   google maps
(google maps)

Dopiero teraz, w 2019 roku, przeglądając zdjęcia satelitarne na Google Maps, pewien zarządca nieruchomości dostrzegł samochód zatopiony w stawie na terenie osiedla domków jednorodzinnych w okolicach Wellington na Florydzie. Zawiadomił o tym lokalną policję.

d3v1eft

Funkcjonariusze wyciągnęli pojazd z wody. W jego wnętrzu znaleziono ciało mężczyzny. Badania laboratoryjne potwierdzają, że należy do zaginionego przed ponad dwiema dekadami Williama Moldta.

Co ciekawe, zdjęcie na Google Maps wcale nie jest nowe. Pochodzi z 2007 roku. Niemniej, jak ustalono, w dniu tragedii widocznych na nim domków jeszcze nie wybudowano, a feralny staw był dobrze zamaskowany przez roślinność. Dlatego zapewne pominięto wówczas jego przeszukiwanie.

Zobacz też: Medycyna przyszłości. "Doktor Google nie zastąpi doktora Kowalskiego"

d3v1eft

Podziel się opinią

Share
d3v1eft
d3v1eft
Więcej tematów