Google manipuluje wynikami wyszukiwania?

Google manipuluje wynikami wyszukiwania?

Google manipuluje wynikami wyszukiwania?
Źródło zdjęć: © chip.pl
12.06.2012 15:45

Google jest oskarżony o manipulowanie wynikami wyszukiwania, przez co płacący reklamodawcy zawsze lądują w nich wyżej. Google twierdzi, że to bzdura i odsyła do konkurencji.

Jeffrey Katz, dyrektor generalny firmy Nextag, oskarżył Google’a o to, że pozycjonuje witryny reklamodawców wyżej, niż te należące do osób, które nie są klientami giganta. Mowa tu rzecz jasna o wynikach wyszukiwania, a nie pojawiających się wyżej linkach sponsorowanych. Zdaniem Katza, Google to monopolista, który zamiast wyszukiwarki ma powierzchnię reklamową. Jako dowód słuszności swoich oskarżeń przedstawił dane z Nextag, które „jasno wskazują kiedy Google gmera w swoich algorytmach”.

Google oficjalnie ustosunkował się do oskarżeń Katza. Jak twierdzi, jedyne zmiany w algorytmach wyszukiwarki mają na celu poprawienie jakości wyszukiwarki i dobro jej użytkowników. Co więcej, Google stwierdził, że jeżeli ktoś nie jest zadowolony z jego usług, zawsze może skorzystać z wyszukiwarki Bing lub innego konkurenta.

No cóż, nawet gdybyśmy chcieli, Bing nie jest jeszcze w Polsce dostępny (wersja „Międzynarodowa”. sprawdza się niestety nie najlepiej)…

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zobacz w slow motion, jak pracuje dysk twardy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)