Google kupił Motorolę!

Google kupił Motorolę!
Źródło zdjęć: © via chip.pl

16.08.2011 10:14, aktual.: 17.08.2011 13:38

Android to potęga. Pod jego kontrolą działa już 150 milionów urządzeń, codziennie przybywa 550 tysięcy nowych. Obecny jest w produktach 39 producentów, w 231 telefoniach w 123 krajach na całym świecie. Do tego potężnego ekosystemu dołącza absolutny gigant

Android to potęga. Pod jego kontrolą działa już 150 milionów urządzeń, codziennie przybywa 550 tysięcy nowych. Obecny jest w produktach 39 producentów, w 231 telefonach w 123 krajach na całym świecie. Do tego potężnego ekosystemu dołącza absolutny gigant.

Motorola to pionier mobilnej komunikacji, współwynalazca telefonu komórkowego. To również członek Open Headset Alliance i bardzo ważny partner Google’a: od 200. roku wszystkie smartfony Motoroli działają pod kontrolą Androida. I właśnie tę firmę Google postanowiło sobie… kupić!

Obraz
© (fot. via chip.pl)

Nie chodzi tu o całą Motorolę, a o Motorola Mobilty, czyli dział zajmujący się telefonami komórkowymi i tabletami. Jak zapowiada Google, partnerzy nie mają się czego obawiać, Android dalej będzie im licencjonowany na tych samych warunkach. Motorola nie zostanie też w pełni wchłonięta, dalej będzie działać pod niezależną marką. Tyle że zarządzać nią i czerpać z niej zyski będzie Google.

Google motywuje swój zakup, na który wyłożył 12,5 miliarda dolarów, sporem patentowym z Apple’em i Microsoftem. Dzięki zakupieniu Motoroli, Google przejmuje wszystkie należące do niej patenty.

Niezły rozmach. Problem, Apple i Microsoft?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Hakerzy mogą zdalnie zabijać ludzi"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)